المپیک خودروسازان:کدام کشورها بهترین خودروها را می سازند؟

کدام کشورها بهترین خودروها را می سازند؟ (بر اساس سلایق و فروش و نظر خبرنگاران بازار ایالات متحده آمریکا سنجیده شده است.)

شتاب سریع تر، مصرف سوخت کمتر، شاسی قوی تر

ما بر اساس روحیه رقابتی مانند رقابت المپیک ورزشی  داده‌های رتبه‌بندی خودروهای خود را گرفتیم و آن‌ها را تجزیه و تحلیل کردیم تا ببینیم کدام کشورها بهترین خودروها، کامیون‌ها و شاسی‌بلندها را می‌سازند. ما همچنین نگاهی انداختیم که کدام کشورها بهترین عملکرد را برای ساخت وسایل نقلیه قابل اعتماد، ایمن و لوکس و دارای بهترین عملکرد و فضای داخلی دارند. برای یافتن برندگان، مدل‌های خودرو را بر اساس کشورهایی که برندهای آن‌ها متعلق به خودشان است، مرتب کردیم. سپس میانگین نمرات همه مدل‌ها از آن کشور را در هر معیار محاسبه کردیم و تصویری از بهترین عملکرد هر کشور به ما ارائه داد.

در حالی که برخی از نتایج به اندازه کسب طلای ایالات متحده در فوتبال زنان قابل پیش بینی است، برخی دیگر به همان اندازه تعجب آور هستند که مایکل فلپس شنا را برای یک شوت به طلا در پرتاب چکش کنار گذاشت. به خواندن ادامه دهید تا ببینید کدام کشورها بهترین خودروها را می سازند.

بهترین ماشین های مقرون به صرفه: کره جنوبی

بی بیم باپ یک دیس غذای کره ای است که متشکل از برنج که روی آن سبزیجات تفت داده شده، رب چیلی، و گوشت گاو یا سایر گوشت ها و گاهی اوقات یک تخم مرغ خام یا سرخ شده، به آن اضافه می شود.

کمی بی‌بی‌باپ بگیرید و صدای بمب را بدرآورید: بر اساس تحلیل ما، کره جنوبی بهترین خودروهای مقرون‌به‌صرفه را می‌سازد.

نتایج بر اساس عملکرد کلی خودروهای هیوندای و کیا در رتبه‌بندی خودروهای ساب کامپکت (بسیار کوچک)، جمع‌وجور، متوسط و بزرگ ما است. وقتی میانگین نمرات کلی برندهای خودرو از همه کشورها را به دست آورید، کره جنوبی ها در صدر قرار می گیرند.

نتایج بر اساس عملکرد کلی خودروهای هیوندای و کیا در رتبه‌بندی خودروهای ساب کامپکت (بسیار کوچک)، کامپکت (کمی بزرگتر از ساب کامپکت)، متوسط و بزرگ است. وقتی میانگین نمرات کلی برندهای خودرو از همه کشورها را به دست آورید، کره جنوبی ها در صدر قرار می گیرند.

این برد بر اساس چیزی است که اکثر کارشناسان صنعت می‌دانند، اما مصرف‌کنندگان ممکن است از آن آگاه نباشند: خودروهای هیوندای و کیا با قیمتی کمترنسبت به سایر رقبا، امکانات زیادی به شما می دهند. آنها نه تنها عملکرد دلپذیر و فضای داخلی راحت دارند، بلکه تمایل دارند برخی از طولانی ترین لیست های استاندارد ویژگی های صنعت را نیز داشته باشند. مدل های هیوندای و کیا نیز گزینه های خلاقانه ای را برای صاحبان خود ارائه می دهند. سیستم BlueLink هیوندای و خدمات الکترونیک کیا Uvo به شما این امکان را می‌دهند که از یک برنامه تلفن هوشمند برای ردیابی ماشین خود، کنترل برخی ویژگی‌ها و حتی اطلاع از رانندگان نوجوان استفاده کنید. آنها ممکن است طلا را در رده خودرو به خانه بیاورند، اما قیمتشان از طلا کمتر است. اکثر مدل ها قیمت های اولیه کمتری از قیمت متوسط برای کلاس خود دارند.

پس در عرصه خودروهای ارزان ولی با کیفیت:

مدال کره جنوبی طلا ست ، آمریکا نقره و ژاپن برنز می گیرد

ترجمه اختصاصی فنسالار: المپیک خودروسازان:کدام کشورها بهترین خودروها را می سازند؟

بهترین شاسی بلند (SUV): کره جنوبی

سبک گنگنام ممکن است به یک محله لوکس در سئول اشاره کند، اما برای یک SUV مقرون به صرفه که نیازهای خریداران را با بودجه کم برآورده می کند، کره جنوبی بار دیگر در صدر قرار می گیرد.

شاسی بلندهای هیوندای و کیا دارای نقاط قوت مشابهی با خودروهایشان هستند: کارایی روزانه قوی و فضای داخلی مفید. هیوندای توسان و کیا اسپورتیج به ترتیب رتبه‌های 2 و 3 را در کلاس شاسی‌بلندهای کامپکت (نقلی) دارند، در حالی که کیا سورنتو سایز متوسط در رتبه 5 این کلاس قرار دارد. چیزی که در مورد برندهای خودروسازی کره جنوبی که در خودروهای شاسی بلند موفق به کسب مدال طلا شده اند این است که هیچ خودروی شاسی بلندی بزرگتر از سایز متوسط نمی سازند. آنها ممکن است به همان اندازه SUV (شاسی بلند) در مبارزه نداشته باشند، اما آنهایی که دارند بسیار بسیار خوب هستند. یک امتیاز اضافی، ضمانت‌های بسیار طولانی قوای محرکه است که توسط هیوندای و کیا ارائه می‌شود. هر دو خودروهای خود را برای 10 سال یا 160000 کیلومتر پوشش می دهند.

مدال طلا: کره جنوبی

مدال نقره: ژاپن

مدال برنز: آلمان

بهترین کامیون ها : آمریکا

یک غنچه را باز کنید و توبی کیث که خواننده آمریکایی است را با خود ببرید، زیرا وقتی صحبت از ساخت بهترین کامیون ها می شود، هیچ کس نمی تواند با ایالات متحده برابری کند. این ممکن است به این دلیل باشد که هیچ شرکت دیگری به اندازه آمریکا واقعاً تلاش نمی کند تا کا میون خوبی بسازد.(کامیون های مارک های ژاپنی تنها نوع دیگری هستند که در ایالات متحده فروخته می شوند).

نه تنها ایالات متحده تقریباً این بخش را اختراع کرد، بلکه ژانرهای موسیقی کاملی داریم که پیکاپ (کامیونهای کوچک) را جشن می گیرند. پس چه چیزی کامیون های آمریکایی را اینقدر عالی می کند؟ این به ابزار هاردکور و قابلیت زندگی روزمره برمی گردد. کامیون‌های آمریکایی مانند فورد F-150 و Ram 1500 دیزل رتبه‌بندی قوی یدک‌کشی و حمل و نقل را با مصرف سوخت خوب (برای یک کامیون) ترکیب می‌کنند. شورولت Silverado و GMC Sierra بیسیم اختصاصی داخل خودرو دارند که می‌تواند به تجار کمک کند تا با دفتر در تماس باشند. F-150 همچنین دارای یک سیستم ردیابیِ ابزار، مبتنی بر RFID در دسترس دارد، بنابراین هرگز یک تفنگ میخکوبی را در محل کار (یا یک تیر ماهیگیری در یک کمپینگ) رها نخواهید کرد. Apple CarPlay و Android Auto در شورولت کلرادو و GMC Canyon هستند که اساساً آنها را به گوشی هوشمندی تبدیل می کند که می تواند چهار چرخ شما را حمل کند. تریم Laramie Ram 1500 دارای فضای داخلی است که به همان زیبایی است که در اکثر خودروهای لوکس می بینید. به طور خلاصه، هر چیزی که به دنبال آن هستید، کامیون های آمریکایی شما را پوشش می دهند.

مدال طلا : آمریکا

مدال نقره: ژاپن

مدال برنز : هیچ کشوری

بهترین خودروی تجملی (Luxury): آلمان

به استثنای فولکس واگن، خودروسازان آلمانی همه بر روی بازار لوکس در ایالات متحده متمرکز شده اند و وقتی روی یک چیز تمرکز می کنید، تمایل دارید که نسبتاً در آن خوب شوید. این تمرکز لوکس به آلمان کمک کرد تا مدال طلای ساخت بهترین خودروهای لوکس را کسب کند.

دلیل برنده شدن آلمان ارائه ترکیبی عالی از کارایی، فناوری و تجمل است. برندهای آلمانی مانند پورشه، آئودی و بی‌ام‌و تقریباً در هر دسته‌ای که خودرو دارند، معیارهای عملکردی یا همان پرفورمنس و کارایی را تعیین می‌کنند – و پرفورمنس برای خریداران خودروهای لوکس اهمیت زیادی دارد. حتی اگر می‌خواهید یک تجربه لوکس آرام‌تر داشته باشید، خودروساز آلمانی مرسدس بنز مدل‌های زیادی دارد که سواری راحت‌تری را برای شما فراهم می‌کند.

شرکت‌های خودروسازی آلمانی نیز تمایل دارند مدل‌های خود را با فناوری‌های زیادی پر کنند، از سیستم ناوبری پیشرفته آئودی که از تصاویر Google Earth استفاده می‌کند، دوربین‌های دید در شب برای کمک به شما در دیدن خطرات جاده‌ای، تا سیستم کمکی توجه مرسدس که بر رفتار راننده نظارت می‌کند. و زمانی که زمان استراحت فرا می رسد به آنها هشدار می دهد که خسته یا خواب آلود هستند نباید رانندگی کنند. البته، فناوری فقط به خوبی بسته بندی آن است که مارک های آلمانی نیزبدین سان تحویل می دهند، با فضای داخلی که دارای طراحی تمیز، مدرن و مواد درجه یک است. برای بهترین خودروهای لوکس و شاسی بلندهای همه جانبه، واقعاً آلمان برتر از همه چیز است.

آلمان مدال طلا

ژاپن مدال نقره

انگلیس مدال برنز

بهترین ایمنی: سوئد

در اینجا یک نتیجه وجود دارد که تقریباً به اندازه کسب مدال‌های طلای مایکل فلپس غیرمنتظره است: ایمن‌ترین اتومبیل‌ها از سوئد می‌آیند (همانطور که بهترین غذای کوفته‌ مال سوئد است). بر اساس تجزیه و تحلیل ما، خودروساز سوئدی ولوو دارای میانگین نمرات ایمنی بالاتری نسبت به شرکت‌های خودروسازی از سایر نقاط جهان است.

ولوو به‌عنوان یک برند، شهرت خود را بر روی ایمنی ایجاد کرده است، و اولین کمربند ایمنی سه نقطه‌ای را به ثبت رسانده و سپس آن را با خودروسازان دیگر به اشتراک می‌گذارد و طراحی آدمک‌های تست تصادف را اصلاح کرده تا آنها را نماینده مردم واقعی کند. ولوو صنعت را در معرفی سیستم‌های ترمز خودکار در سال 2008 با سیستم پیشگیری از برخورد ایمن در شهر خود رهبری کرد. در سرعت های آهسته، سیستم می تواند یک برخورد قریب الوقوع را تشخیص دهد و به طور خودکار ترمزها را اعمال کند. این سیستم حتی می تواند عابران پیاده را شناسایی کند، به طوری که ایمنی معروف ولوو نه تنها از افراد داخل خودرو، بلکه از افراد اطراف آن نیز محافظت می کند.

مدال طلا: سوئد

مدال نقره: کره جنوبی

مدال برنز: آلمان

 

بهترین فضای داخلی خودرو: سوئد

ممکن است انتظار نداشته باشید که بهترین فضای داخلی خودرو از کشوری باشد که به خاطر تولید مبلمان هایی که خریدار خودش مونتاژ می کند معروف است، اما سوئد با فاصله کمی از کره جنوبی برای کسب مدال طلا برای بهترین فضای داخلی سبقت گرفت.

البته، سوئد به طراحی بالا معروف است و فضای داخلی خودروها و SUVهای ولوو این را نشان می دهد. کابین سرنشینان مدل هایی مانند XC90 و S90 ساده و بی شلوغی و مدرن هستند، با صفحه نمایش های لمسی عظیم و الکترونیک بصری. مواد فوق العاده هستند و لمس های کوچک – مانند پرچم های کوچک سوئد که در درزهای صندلی های جلو دوخته شده اند – توجه باورنکردنی را به جزئیات نشان می دهد. بی خود نیست که شرکت ولوو راحت‌ترین صندلی‌های جهان را می سازد.

مدال طلا: سوئد

مدال نقره: کره جنوبی

مدال برنز: آلمان

بهترین پرفرورمنس (کارایی و عملکرد) : بریتانیا

در یک ناراحتی تکان دهنده – و محدود –، برندهای خودرو از بریتانیای کبیر بهترین میانگین عملکرد را دارند و از برندهای آلمانی بالاتر هستند.

هرکسی که تا به حال یک جگوار یا لندرور، دو برند بریتانیایی که در ایالات متحده فروخته می شود رانده باشد، احتمالاً از این برد شگفت زده نشده است. مدل‌های جگوار می‌توانند اتومبیل‌های اسپورت کامل مانند F-Type، یا خودروهای تجملی مسافرتی (luxurious cruisers) باشند که عملاً مانند XJ در جاده‌ها سیر می‌کنند. در همین حال، شاسی‌بلندهای لندروور نه تنها برخی از بهترین خودروهای مخصوص تردد در خارج جاده در جهان هستند، بلکه عملکرد فوق‌العاده‌ای در جاده نیز دارند، به طوری که نسخه سوپرشارژ لندرور رنج روور اسپورت چابک‌تر از یک SUV است. هر دو خودروساز خط تولید خود را گسترش داده اند و لندرور خودروهای ساب کامپکت Evoque و Compact Discovery Sport را اضافه کرده است. جگوار همچنین یک SUV ساب کامپکت را برای سال 2017 با F-Pace و همچنین سدان پایه XE روانه بازار کرده است. با قرار گرفتن بیشتر خبرنگاران صنعت خودرو پشت فرمان این مدل های جدید، مدال طلای عملکرد بریتانیا ممکن است به خطر بی افتد (مدل های جدید کمی بد شده اند)، اما در حال حاضر(مقاله 2016 است)، اگر بهترین خودروها و SUV های جهان را می خواهید، یک کت بارانی بپوشید تا به بریتانیا بروید.

مدال طلا: بریتانیا

مدال نقره: آلمان

مدال برنز: آمریکا

بهترین خودروی اسپرت: بریتانیا

شما فکر می کنید کشوری که برنده طلا برای بهترین عملکرد کلی شد، بهترین خودروهای اسپورت را نیز خواهد ساخت و خوب، حق با شماست. بریتانیای کبیر به عنوان بهترین سازنده خودروهای اسپرت در جهان شناخته می شود، اما این تمایز به یک مدل بستگی دارد: جگوار F-Type.

برای یافتن برندگان در هر دسته، مارک‌های خودرو را بر اساس کشور دسته‌بندی کردیم، سپس میانگین نمرات اجزای مختلف همه مدل‌ها را محاسبه کردیم. در حالی که برندهای بریتانیایی در حال حاضر تنها یک خودروی اسپرت را در ایالات متحده می فروشند، امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین امتیاز کلی سایر خودروهای اسپورت سایر کشورها است.

هر بازبینی کننده خودرو که F-Type را آزمایش کرده باشد به شما خواهد گفت که اصلاً تعجب آور نیست. F-Type که به صورت کوپه یا کانورتیبل در دسترس است، دارای موتورهای در دسترس است که از موتور V6 سوپرشارژ پایه که 340 اسب بخار قدرت تولید می کند تا موتور V8 سوپرشارژر با 550 اسب بخار قدرت را شامل می شود. هندلینگ F-Type همانطور که از جگوار انتظار می رود شبیه گربه است، و غرش این بچه گربه، به شکل نت اگزوز تمام بدن، باعث لرز خبرنگاران خودرو می شود.

مدال طلا: بریتانیا

مدال نقره: آلمان

مدال برنز: آمریکا

بهترین قابلیت اطمینان: آلمان

شاید کلیشه ای از آلمانی سختگیر حقیقت داشته باشد. از این گذشته، تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که کشوری که معتبرترین خودروها را می سازد آلمان است که برای طلا از کره جنوبی پیشی گرفت.

بیشتر این برد به دلیل قدرت پورشه است که مدت‌ها رتبه‌بندی قابلیت اطمینان J.D. Power را به دست آورده است و این رتبه‌بندی‌ها تحلیل ما را هدایت می‌کنند. با این حال، این واقعیت است که آلمان معتبرترین خودروها را می‌سازد، اما قرار گرفتن کره جنوبی در رتبه دوم، با توجه به شهرت مارک‌های خودروی ژاپنی کمی تکان دهنده است.

مدال طلا: آلمان

مدال نقره: کره جنوبی

مدال سوم: ژاپن

بیشترین مدال : آلمان

اگر دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که آلمان با کسب هفت مدال در مجموع: دو طلا، دو نقره و سه برنز، برنده کلی مسابقات اتوالمپیک است. کره جنوبی و ژاپن نیز با 5 مدال فاصله چندانی نداشتند.

تسلط آلمان در تحلیل ما به این معنا نیست که باید خانه خود را گروی وام مسکن دیگری بگذارید و به نمایندگی پورشه بروید، هر چقدر هم که سرگرم کننده باشد. به این نگاه کنید که کدام کشورها و برندها در ساخت خودرو یا SUV مورد نظر شما برتری دارند. این یک راه آسان برای تمرکز جستجوی ماشین جدید شما است. برای جزئیات بیشتر در مورد آنچه که برندهای مختلف در آن برتری دارند، جوایز بهترین برندهای خودرو را بررسی کنید. برای دیدن بهترین خودروها، کامیون‌ها، وانت‌ها و شاسی‌بلندها در کلاس‌های خودرویی که از آن‌ها خرید می‌کنید، به رتبه‌بندی بهترین خودروها در اخبار ایالات متحده مراجعه کنید. ماشین مناسب برای شما وجود دارد. ما به شما کمک می کنیم آن را پیدا کنید.

مترجم: گوگل ترانسلیت

بازبینی ترجمه: علیرضا صدر ثقة الاسلامی

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.