آزمایش جدید سیستم ضد پهپادی توسط پنتاگون

پنتاگون یک فناوری مایکروویو(ریز امواج) پرقدرت را برای استفاده در برابر تهدیدات پهپادها یا همان هواپیماهای بدون سرنشین با موفقیت آزمایش کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، بر اساس گزارشی که پایگاه “دیفنس نیوز” منتشر کرده است، دفتر مشترک سیستم‌های ضد پهپادی کوچک پنتاگون، آزمایش‌های یک فناوری مایکروویو پرقدرت به نام سیستم “اپیروس”(Epirus) را به پایان رسانده که توانایی غیرفعال کردن و نابودی چندین پهپاد را به طور همزمان داراست.

البته این اولین نمایش پنتاگون از این فناوری نیست، چرا که سال گذشته نیز ۲ مورد دیگر را در بهار و پاییز به نمایش گذاشته بود. این آزمایش جدید در طول یک هفته کامل از تاریخ چهار تا ۲۲ آوریل در آریزونا انجام شده است.

“مایکل دی جنارو” سرپرست تیم آزمایش این سیستم در یک نشست مطبوعاتی گفت: آنچه در این آزمایش برای سیستم مایکروویو پرقدرت روی آن تمرکز کردیم، این بود که نیروی اثرگر چقدر خوب ساطع می‌شود. ما در حال بررسی بُرد این سیستم برای درگیری با اهداف ورودی و مدت زمان لازم برای بازدارندگی یا نابودی هدف هستیم.

“دی جنارو” در ادامه افزود که سامانه “اپیروس” در فعالیت‌های تعیین‌شده خود موفق عمل کرده است و توانسته اهدافی را در فاصله مد نظر در میدان جنگ نابود کند و این نوید را داده است که در این زمینه در آینده مؤثرتر عمل خواهد کرد.

پنتاگون همچنین طی این آزمایش، فناوری‌هایی را که می‌توانند با سیستم‌های پهپادی یا هواپیماهای بدون سرنشین کوچک(UAS) مقابله کنند، ارزیابی کرد.

“دی جنارو” گفت: ما پنج سیستم بسیار پیچیده در آنجا داشتیم. هر یک از آنها مجموعه‌ای از اجزای مختلف را برای تشخیص، شناسایی، ردیابی و شکست پهپادها به ارمغان آوردند و ما بر روی هر یک از این مؤلفه‌ها به صورت جداگانه و سپس به‌ عنوان یک سیستم کار کردیم.

وی افزود: این تمرینات نظامی منجر به جمع آوری داده‌های مهمی شد که با وزارت دفاع به اشتراک گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 27

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 28

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 29