تاثیر شیردهی بر سلامت روانی مادر

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی، تاثیر شیردهی را بر سلامت روانی مادر ارزیابی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، یک پژوهش جدید که با مرور پژوهش‌های گذشته انجام شده، اثرات شیردهی را بر سلامت روان مادر مورد بررسی قرار داده است.

“مگان یوئن”(Megan Yuen) و “اولیویا هال”(Olivia Hall)، پژوهشگران “دانشکده پزشکی چان دانشگاه ماساچوست”(UMMS) به همراه همکاران خود، این پژوهش را انجام دادند و دریافتند که شیردهی با بهبود سلامت روانی مادر در ارتباط است. با وجود این، اگر مادری در شیردهی مشکلاتی داشته یا بین انتظارات و تجربه واقعی او تفاوتی وجود داشته باشد، شیردهی با پیامدهای منفی سلامت روان همراه خواهد بود.

از ۳۶ پژوهشی که رابطه آماری معنی‌داری را بین تغذیه با شیر مادر و سلامت روان پیدا کردند، ۲۹ مورد از آنها دریافتند که شیردهی با مشکل روانی کمتری همراه است و یک پژوهش نشان داد که تغذیه با شیر مادر با افزایش نشانه‌های مشکل روانی مادر مرتبط است.

از ۳۴ پژوهشی که رابطه آماری معنی‌داری را بین تغذیه با شیر مادر و نشانه‌های افسردگی پس از زایمان نشان دادند، ۲۸ پژوهش نشان دادند که تغذیه با شیر مادر، خطر افسردگی پس از زایمان را کاهش می‌دهد.

“سوزان کورنشتاین”(Susan Kornstein)، سردبیر مجله “Journal of Women’s Health” گفت: برای کمک کردن به پزشکان در شخصی‌سازی کردن شیردهی و مشاوره سلامت روان، مهم است که بدانیم با وجود این که شیردهی به طور کلی با بهبود سلامت روان مادر مرتبط است اما اگر مادر با مشکلات شیردهی مواجه شود یا تجربه واقعی انتظارات او را برآورده نکند، می‌تواند پیامدهای منفی بر سلامت روان داشته باشد.

این پژوهش، در “Journal of Women’s Health” به چاپ رسید.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 27

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 28

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 29