حتی رنگهای پرچم اوکراین هم برای روس‌ها دردسر ساز شد!

رنگ لباس‌ فضانوردان روس که در روز ۱۸ مارس (۲۷ اسفند) به ایستگاه فضایی رسیدند باعث تعجب بسیاری شد و اکنون آژانس فضایی روسکاسموس روسیه توضیحی در این مورد ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، زمانی که  فضانوردان روس با لباس‌های زرد رنگ با نوارهای آبی، رنگی که مشابه پرچم اوکراین است وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند، برخی تصور کردند که این لباس‌ها نشان از حمایت فضانوردان روسی از اوکراین در بحبوحه جنگ دو کشور و حمله روسیه به این کشور دارد.  

با این وجود روسکاسموس توضیح دیگری برای این انتخاب رنگ دارد. برخلاف آن چه رسانه‌های غربی بیان کردند، روسکاسموس می‌گوید که این رنگ‌ها اشاره‌ای به دانشگاهی دارد که این سه نفر در آن درس خوانده‌اند. لوگوی دانشگاه فنی دولتی “دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو (Bauman Moscow State Technical University) از رنگ زرد و آبی تشکیل شده است.

“دیمیتری روگوزین”، رئیس آژانس فضایی روسیه، در حساب توییتر خود توصیه کرد که از جستجوی معانی دیگر در این لباس‌ها خودداری شود.

“اولگ آرتمیف” (Oleg Artemyev)، یکی از فضانوردان روسیه نیز خاطرنشان کرد که گاهی اوقات یک رنگ تنها یک رنگ است و لزوما اشاره‌ای به پرچم ملی کشور خاصی ندارد.

او گفت: این تنها یک رنگ است. ربطی به اوکراین ندارد. اگر اینطور باشد شما باید مالیک اوکراین بر خورشید زرد و آسمان آبی را نیز به رسمیت بشناسید.

“دیمیتری استروگوتس” (Dmitry Strugovets)، ‌رئیس سرویس مطبوعاتی روسکاسموس نیز اعلام کرده که طراحی این لباس‌ها مدت‌ها قبل از حمله و جنگ انجام گرفته است و هیچ ارتباطی با نمادهای ملی اوکراین ندارد.

“اولگ آرتمیف” (Oleg Artemyev)، “دنیس ماتویف” (Denis Matveev)  و “سرگئی کورساکوف” (Sergey Korsakov) در ساعت ۱۵:۱۲ به وقت منطقه زمانی شرقی (۲۲:۴۲ به وقت تهران) به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند و با هفت خدمه حاضر در این ایستگاه ملاقات کردند.  

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 27

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 28

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 29