پخش زنده بازگشت کپسول “اسپیس‌ایکس” به زمین

پخش زنده بازگشت کپسول “اسپیس‌ایکس” به زمین به صورت زنده از وب‌سایت ناسا پخش می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیجیتال‌ترندز، این هفته یک کپسول “کارگودراگون”(Cargo Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شده و محموله حاوی آزمایش‌های علمی را به زمین می‌آورد. قرار است این محموله بدون خدمه، سفر خود را در روز جمعه آغاز کند و جدا شدن آن از این ایستگاه فضایی توسط ناسا به طور زنده پخش‌ خواهد شد.

کارگو دراگون سال گذشته در روز ۲۱ دسامبر  به فضا پرتاب شد و به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید و اکنون پیش از جدا شدن از ایستگاه فضایی بین‌المللی با ۴۹۰۰ پوند محموله و تجهیزات پر خواهد شد. این محموله شامل آزمایش‌های علمی مانند میکروسکوپ تصویربرداری نوری است که برای آزمایش ماده در مقیاس میکروسکوپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر آن نتایج یک مطالعه در مورد استفاده از ذرات نانو برای ساخت مواد جدید و نتایج یک مطالعه در مورد چگونگی واکنش بدن انسان به محیط ریزگرانشی ایستگاه فضایی با این کپسول به زمین خواهد آمد.

جدا شدن و حرکت این کپسول فضایی به سمت زمین توسط ناسا به صورت زنده پخش خواهد شد. برای مشاهده آن می‌توانید به وب‌سایت ناسا مراجعه کنید.

پخش زنده این رویداد در ساعت ۱۰:۱۵ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۸:۴۵ به وقت تهران) در روز  ۲۱ ژانویه (یکم بهمن) آغاز خواهد شد و جدا شدن این کپسول از ایستگاه فضایی بین‌المللی در ساعت ۱۰:۴۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۹:۱۰ به وقت تهران) صورت می‌گیرد. در پوشش خبری زنده این رویداد، مراحل آماده‌سازی، جداشدن و آغاز سفر این محموله به سمت زمین پخش خواهد شد.

این فضاپیما سفر خود را به سمت زمین آغاز کرده و حوالی ساعت ۴:۲۵ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۰:۵۵ به وقت تهران) روز شنبه ۲۲ ژانویه(دوم بهمن) در نزدیکی سواحل فلوریدا با چتر نجات در آب فرود می‌آید. و از آن جا تیم بازیابی این کپسول را برای استفاده‌های بالقوه در آینده و جمع‌آوری نتایج تحقیقات برای بررسی از آب به ساحل منتقل می‌کنند.

لحظه برخورد آن به آب به صورت زنده پخش نخواهد شد.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 27

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 28

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 29