ربات‌های متاورس هیوندای – ایسنا

شرکت هیوندای موتور طی نمایشگاه CES ۲۰۲۲، از آینده‌ای تعاملی و تا حدی مجازی که آن را ” metamobility”نامیده است، صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، طی نمایشگاه CES ۲۰۲۲ این شرکت خودروسازی نامی کره‌ای از دنیایی صحبت کرد که در آن دستگاه‌های رباتیک مختلف با انسان‌ها تعامل دارند و طیف وسیعی از کارها از حمل‌ونقل فردی خودکار گرفته تا کنترل از راه دور ربات‌ها در کارخانه‌های هوشمند در آن قابل اجرا است.

شرکت خودروسازی کره‌ای مشهور هیوندای گفت که “metamobility” در آینده، دنیای واقعی و مجازی را به‌هم پیوند خواهد داد.

هیوندای چندین مثال از نحوه پیوند متاورس و دنیای واقعی نیز ارائه کرد، برای مثال وسیله نقلیه‌ای که می‌تواند به یک فضای کار یا یک اتاق سرگرمی که شامل یک پلتفرم بازی ویدئویی سه بعدی است، تبدیل شود.

ایده‌های دیگر شامل یک کارخانه هوشمند است که در آن انسان‌ها، خارج از کارخانه و از راه دور ربات‌هایی را که با ماشین‌ها و محصولات داخل کارخانه تعامل دارند، کنترل می‌کنند.

این شرکت خودروسازی نامی گفت که برای انجام همه این کارها در حال ساخت یک اکوسیستم Mobility of Things است که طی آن پلتفرم‌های رباتیک ماژولار برای انجام خدمات مختلف به‌هم متصل خواهند شد.

فیسبوک به تازگی نام خود را به “متا” تغییر داده و مفهومی به نام متاورس را ارائه کرده است. متاورس شاید برای برخی از مردم به معنای نسخه‌ای پیشرفته از واقعیت مجازی باشد، اما برخی دیگر معتقدند که این مفهوم آینده‌ی اینترنت را رقم خواهد زد.

واژه متاورس به چه معناست؟

این کلمه از ترکیب دو واژه متا و یونیورس ساخته شده است. “متا” به معنای فراتر و “یونیورس” به معنای جهان است و این واژه به طور کلی “فراجهان” معنا می‌شود. 

متاورس جهشی بزرگ در دنیای دیجیتال و دنیای فیزیکی ما در حوزه سرگرمی، ثروت، تولیدات، خرید و اجتماعی شدن ایجاد خواهد کرد. فرقی نمی‌کند از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و یا رایانه‌های ساده استفاده می‌کنید؛ متاورس فضای اینترنت کنونی را متحول خواهد کرد.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 27

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 28

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 29