محافظت ۹۹.۹ درصدی در برابر کووید-۱۹ با ماسک هوشمند

نمایشگاه CES ۲۰۲۲ امروز چهارشنبه به روی عموم افتتاح شد و شرکت‌کنندگان از چندین فناوری جدید از جمله یک ماسک صورت شبیه به فیلم “جنگ ستارگان” رونمایی کردند که از آلودگی و کروناویروس جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، این رویداد CES از روز دوشنبه برای خبرنگاران افتتاح شد و میزبان چندین فناوری جدید بود.

انتظار می‌رود CES ۲۰۲۲ که در لاس‌وگاس در حال برگزار است میزبان ۵۰ هزار نفر و ۲۲۰۰ شرکت ارائه کننده فناوری‌ باشد. این در حالی است که این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر آمریکا یک روز زودتر به پایان می‌رسد.

بخش عمده‌ای از ۱۳۰ شرکت کننده در روز دوشنبه شرکت‌های کوچک و در حال رشد بودند زیرا بسیاری از قدرت‌های بزرگ عرصه فناوری به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ از شرکت در این مراسم کناره‌گیری کردند.

در میان شرکت‌های انصراف‌ دهنده از نمایشگاه امسال نام آمازون، گوگل، مایکروسافت، متا و تیک‌تاک به چشم می‌خورد.

در میان کسانی که آخرین و برترین فناوری‌های خود را به نمایش گذاشتند ماسک “Airxom” دیده می‌شود. ماسکی با یک پوسته پلاستیکی سفید که دهان و بینی را می‌پوشاند و گفته می‌شود ظاهری شبیه به ماسک “جنگ ستارگان” دارد. طبق گفته‌ها این ماسک از فرد در برابر آلودگی، باکتری و کروناویروس محافظت ایجاد می‌کند.

ماسک “Airxom” که به یک دستگاه متصل به کمر وصل می‌شود دارای یک فیلتر فعال بوده که قادر به نابود کردن ذرات ریز، عوامل بیماری‌زا و آلودگی‌ها است.

“فرانک گلیزال”(Franck Glaizal)، بنیانگذار “Airxom” در بیانیه‌ای گفت: این دستگاهی فوق‌العاده برای مقابله با بحران کووید است.

“ترونگ دای نگوین”(Trong Dai Nguyen) از مهندسان این شرکت می‌گوید: ماسک‌های سنتی محافظت صد در صدی در برابر عبور هوا ایجاد نمی‌کنند و هوا از کناره‌های آن عبور می‌کند. ماسک‌های ما کاملا در برابر عبور هوا محافظت ایجاد می‌کنند.

محافظت ۹۹.۹ درصدی در برابر کووید-۱۹ با ماسک هوشمند

این مدل قرار است طی چندین ماه آینده عرضه شود و قیمت آن ۳۴۰ دلار خواهد بود.

نگوین می‌گوید: اگر ماسک‌های جراحی را هر چهار ساعت یک بار عوض کنید پس از سه سال قیمت آن از ماسک ما بیشتر خواهد بود.

ساخت این ماسک از پنج سال قبل و پیش از همه‌گیری کووید-۱۹ آغاز شده است بنابراین این ماسک نه تنها از شما در برابر ابتلا به ویروس سارس-کوو-۲ محافظت می‌کند بلکه از ورود آلودگی‌ها از جمله دوده و غبار جلوگیری می‌کند. این ماسک دارای یک فیلتر فرابنفش(UV) نیز هست.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 27

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 28

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 29