نمایشگاه فناوری “CES ۲۰۲۲” آغاز شد

تاثیرگذارترین رویداد فناوری‌ جهان آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۲ که از روز دوشنبه بازدید از آن به طور اختصاصی برای خبرنگاران آغاز شده بود، امروز(چهارشنبه) برای بازدید عموم افتتاح شد.

در این نمایشگاه بزرگ‌ترین برندهای جهان به فعالیت می‌پردازند و با شرکای جدید دیدار می‌کنند و  زیرک‌ترین مبترکان پا به عرصه می‌گذارند.

CES تمامی جنبه‌های فناوری را شامل می‌شود. از جمله مواردی که در این نمایشگاه فناوری به نمایش در می‌آید فناوری‌های مربوط به حوزه هوش مصنوعی، انرژی، خودرو، سلامت، سرگرمی، صفحه‌های نمایش و تلفن‌همراه، وسایل خانه، ربات، فناوری‌های ۵G  و بسیاری از فناوری‌های دیگر است.

اولین نمایشگاه CES در سال ۱۹۶۷ در شهر نیویورک به اجرا درآمد. از آن زمان تاکنون هزاران محصول در این نمایشگاه رونمایی شده است که بسیاری از آن‌ها زندگی ما را تغییر داده است.

نمایشگاه CES سال گذشته به دلیل شیوع کووید-۱۹ کاملا آنلاین برگزار شد و امسال همه غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان منتظر بازگشت به سالن‌های وسیع مرکزهمایش لاس وگاس بودند.

انتظار می‌رود این نمایشگاه فناوری که امسال در لاس‌وگاس برگزار می‌شود میزبان ۵۰ هزار نفر و ۲۲۰۰ شرکت ارائه کننده فناوری‌های جدید باشد.

این نمایشگاه معمولا به مدت چهار روز درب‌هایش را برای بازدید عموم باز می‌کند اما امسال به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ و بروز سویه امیکرون این نمایشگاه در طول سه روز به نمایش فناوری‌های جدید خواهد پرداخت. بسیاری از غول‌های فناوری جهان مانند گوگل، مایکروسافت، آمازون و متا نیز به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ از  شرکت در مراسم CES انصراف دادند.

 این نمایش عمومی از امروز چهارشنبه پنجم ژانویه(۱۵ دی) آغاز شده و در روز جمعه هفتم ژانویه پایان می‌یابد.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.