پیام ویدئویی فضانوردان از فضا به مناسبت کریسمس

فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی در یک پیام ویدیویی کریسمس را به افراد ساکن زمین تبریک گفتند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۶ از جمله فضانوردان ناسا به نام‌های راجا چاری، توماس مارشبرن، کایلا بارون و مارک ونده هی، ماتیاس ماورر فضانورد آژانس فضایی اروپا و  آنتون شکاپلروف و پیوتر دوبروف از روسکاسموس، امسال کریسمس را در ایستگاه فضایی بین‌المللی جشن می‌گیرند.

فضانوردان به مناسبت کریسمس ویدیویی را به اشتراک گذاشتند و طی آن برخی از آنها درباره حس خود در دوران کریسمس گفتند. برای مثال کایلا بارون از فضانوردان ماموریت کرو-۳ در این ویدیو گفت: من همیشه مشتاقانه منتظر این فصل از سال هستم و حتی زمانی که در آکادمی نیروی دریایی بودم این زمان همیشه باید به خانه برمی‌گشتم تا خانواده‌ام را ببینم.

“بارون” در پوکاتلو، آیداهو متولد شد، اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می‌داند. “بارون” ۳۳ ساله در سال ۲۰۱۷ وارد مدرسه کاندیدهای فضانوردی شد. وی پیش از آنکه فضانورد شود، موفق به دریافت مدرک کارشناسی مهندسی سیستم از آکادمی نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته‌ای از دانشگاه کمبریج شد. وی همچنین مدرک افسر جنگ افزار زیردریایی را نیز دریافت کرده و سه بار در ناو یواس‌اس مین بوده است.

بارون ۱۰ نوامبر طی ماموریت کرو-۳ اسپیس ایکس همراه با مارشبرن، چاری و ماورر به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفتند. این اولین پرواز فضایی “بارون”، “چاری” و “ماورر” و سومین پرواز “مارشبرن” بود. این سومین ماموریت عملیاتی سرنشین‌دار اسپیس ایکس برای ناسا به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی بود. قرار است هر ماموریت، از جمله کرو-۳، تقریبا شش ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همچنین بازگرداندن آنها به زمین است. قرار است فضانوردان ماموریت کرو-۳ نیز بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.

بارون در این ویدیو افزود: اگرچه امسال اینجا هستیم اما ما در اینجا نیز خانواده فضایی خود را داریم. اما از اینجا نیز می‌توانیم سنت‌ها را به جا بیاوریم و با خانواده خود در زمین نیز صحبت کنیم.

چاری در این ویدیو گفت: یک خانواده جدید در فضا داریم و من از گذراندن کریسمس با این خانواده بسیار مشتاقم.

“چاری”، فرمانده این ماموریت در میلواکی متولد شد، اما سدار فالز، آیووا را زادگاه خود می‌داند. “چاری” قبل از فضانورد شدن به عنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می‌کرد و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

ایستگاه فضایی تقریبا هر ۹۰ دقیقه یا تقریبا ۱۶ بار در طی ۲۴ ساعت به دور زمین می‌چرخد. ماورر که به عنوان متخصص ماموریت کرو-۳ خدمت می‌کند در این ویدیو به شوخی گفت از آنجایی که فضانوردان روز شنبه، ۲۵ دسامبر در مدار بودند، می‌توانستند ۱۶ بار کریسمس را جشن بگیرند.

“ماتیاس ماورر” اهل سانکت وندل در ایالت سارلند آلمان است و برای اولین بار با ماموریت کرو-۳ به فضا سفر کرده است. قبل از فعالیت به عنوان یک فضانورد، “مارر” تعدادی از کارهای مهندسی و تحقیقاتی را در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام می‌داد. در سال ۲۰۱۶، “مارر” ۱۶ روز را به عنوان بخشی از عملیات “ماموریت در محیط بی‌نهایت خشن”(NEEMO) ناسا در زیر دریا گذراند.

ونده هی در این ویدیو گفت: من می‌خواهم به خانواده‌ام بگویم هر کجا هستم، مهم نیست که چقدر از شما دور هستم می‌خواهم بدانید قلب من همیشه با شماست.

در انتها، این ویدیو با ارسال عشق و پیام ویژه فضانوردان به خانواده‌های خود در زمین به پایان رسید.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.