پایان سفر لاکچری میلیاردر ژاپنی به فضا

هشتم دسامبر “یوساکو مائه‌زاوا”(Yusaku Maezawa)، میلیاردر ژاپنی به همراه “یوزو هیرانو”(Yozo Hirano)، تهیه کننده فیلم و “الکساندر میسورکین”(Alexander Misurkin)، فضانورد، سوار بر موشک سایوز روسیه به فضا رفتند. این سه خدمه ماموریت سایوز ام ۲۰ ساعاتی پیش پس از یک سفر ۱۲ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتند.

به گزارش ایسنا، رفت و بازگشت موفقیت آمیز این میلیاردر ژاپنی به فضا توسط موشک روسی نشان دهنده بازگشت روسیه به گردشگری فضایی پس از یک وقفه طولانی است.

“یوساکو مائه‌زاوا”، میلیاردر ژاپنی پس از ۱۲ روز اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشت و طی این مدت اقامتش در ایستگاه فضایی بین‌المللی ویدیوهایی درباره انجام کارهای روزمره در فضا از جمله مسواک زدن و رفتن به توالت تهیه کرده است.

آژانس فضایی روسیه اعلام کرد، یوساکو مائه‌زاوا و دستیارش یوزو هیرانو، حدود ساعت ۰۳:۱۳ به وقت گرینویچ روز دوشنبه(۶:۴۳ صبح به وقت تهران) به همراه الکساندر میسورکین فضانورد روسی در استپ قزاقستان فرود آمدند.

سازمان فضایی فدرال روسیه در بیانیه‌ای در وب سایت خود گفت: پرواز فضاپیمای توریستی سایوز ام اس-۲۰ به پایان رسید.

این سفر نشان دهنده بازگشت روسیه به گردشگری فضایی پس از یک توقف طولانی مدت بود.

این سه نفر ۱۲ روز را در فضا گذراندند و طی این مدت گردشگران فضایی ژاپنی زندگی روزمره خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی را در کانال محبوب یوتیوب Maezawa منتشر کردند.

این میلیاردر ۴۶ ساله برای یک میلیون دنبال کننده خود در یوتیوب، نحوه مسواک زدن و رفتن به توالت در فضا را به صورت تصویری توضیح داد.

او طی این ویدیو در حالی که نشان می‌داد فضانوردان از یک قیف دستی برای ادرار کردن استفاده می‌کنند، گفت: ادرار کردن بسیار آسان است.

وی در ویدیوهای دیگری به دنبال کنندگانش نشان داد که چگونه در فضا و در شرایط ریزگرانش به درستی چای بنوشند و بخوابند.

پایان سفر لاکچری میلیاردر ژاپنی به فضا

در یکی دیگر از ویدیوهایی که وی در کانال یوتیوب خود منتشر کرده است نحوه خوردن خوراکی در ایستگاه فضایی بین‌المللی را به دنبال کنندگانش نشان داده است.

از دیگر کارهای این فرد ژاپنی در فضا می‌توان به نواختن آهنگ بر روی یکی از اجزای فلزی ایستگاه فضایی که همانند طبل بود اشاره کرد. در ویدیویی دیگر او تمام لباس‌هایی را که با خود به فضا برده بود نشان داد.

پایان سفر لاکچری میلیاردر ژاپنی به فضا

مائه‌زاوا در این سفر ۱۲ روزه خود تصاویر مختلفی نیز منتشر کرده است و در یک ویدیو نیز نحوه به ثبت رساندن این تصاویر بی نظیر را نشان داده است.

پایان سفر لاکچری میلیاردر ژاپنی به فضا

هنگامی که این سه مسافر فضایی در هشتم دسامبر به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند، به خدمه هفت نفره ایستگاه فضایی بین‌المللی که مشغول انجام تحقیقاتی در زمینه زیست‌شناسی فضایی و فیزیک بودند، پیوستند. طی این ماموریت ۱۲ روزه آنها با فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی شامل “پیوتر دوبروف”(Pyotr Dubrov) و “آنتون شکاپلروف”(Anton Shkaplerov) فضانوردان روسکاسموس،”مارک ونده هی”(Mark Vande Hei) فضانورد ناسا،”ماتیاس ماورر”(Matthias Maurer) فضانورد آژانس فضایی اروپا، “توماس مارشبرن”(Thomas Marshburn)، “راجا چاری”(Raja Chari) و “کایلا بارون”(Kayla Barron) فضانوردان ناسا ملاقات کردند.

مائه‌زاوا امیدوار است که پس از این ماموریت، به مکانی دورتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کند. این میلیاردر ژاپنی قرار است سفری به نزدیکی ماه داشته باشد. این سفر با موشک استارشیپ انجام خواهد گرفت. زمان انجام این ماموریت سال ۲۰۲۳ اعلام شده اما این زمان‌بندی قطعی نیست.

پایان سفر لاکچری میلیاردر ژاپنی به فضا

مائزاوا قصد دارد هشت نفر را با خود در ماموریتی در سال ۲۰۲۳ به ماه ببرد. او و دستیارش پس از تویوهیرو آکی‌یاما(Toyohiro Akiyama) روزنامه نگار ژاپنی که در سال ۱۹۹۰ به ایستگاه فضایی میر سفر کرد، اولین شهروندان خصوصی ژاپنی هستند که به فضا رفته‌اند. ایستگاه فضایی میر یک ایستگاه مدارگرد شوروی و بعد از آن روسیه بود. میر نخستین ایستگاه پژوهشی بشری در فضا بود که انسان به‌طور درازمدت در آن سکونت داشت.

پایان سفر لاکچری میلیاردر ژاپنی به فضا

در ماه اکتبر آژانس فضایی “روسکاسموس” روسیه موشک سایوز MS-۱۹ را به فضا پرتاب کرد. در این سفر یک بازیگر روسی به همراه یک کارگردان و فضانورد “آنتوان شاکپلروف” عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند. “یولیا پرسلید”(Yulia Peresild)، بازیگر  و “کلیم شیپنکو”(Klim Shipenko)، کارگردان برای ساخت یک فیلم سینمایی به ایستگاه فضایی رفتند. این دو به مدت ۱۰ روز در فضا ماندند.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.