انتشار تصویر واکسیناسیون “اوغور شاهین” برای پایان دادن به شایعات

دکتر “اوغور شاهین” مدیرعامل شرکت “بیو ان تک”(BioNTech) در پی قوت گرفتن شایعات مبنی بر عدم واکسیناسیون او و همسرش، تصویری از دریافت واکسن خود را به اشتراک گذاشت و خاطرنشان کرد که هر سه دوز واکسن را تزریق کرده است.

به گزارش ایسنا، دکتر “اوغور شاهین” همراه با انتشار تصویری از دریافت واکسن خود، بینش‌هایی را در مورد چگونگی ادامه نبرد علیه بیماری کووید-۱۹ و سویه جدید “امیکرون” ارائه کرده است.

بر کسی پوشیده نیست که امروزه از رسانه‌های اجتماعی برای انتشار دروغ و اطلاعات نادرست نیز استفاده می‌شود. چنین چیزی در مورد ویدیویی از دکتر “اوغور شاهین” مدیر عامل شرکت “بیو ان تک” و مخترع واکسن فایزر برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ با روش نوآورانه “آران‌ای پیامرسان”(mRNA) صدق می‌کند که در واقع یک ویدیوی تقطیع شده و مربوط به سال گذشته است که در آن دکتر “اوگور شاهین” بیان می‌کند که هنوز واکسن نزده است.

اما در واقع این ویدیو بخش‌هایی تقطیع و دستکاری شده از مصاحبه سال گذشته دکتر “شاهین” با خبرنگار “دویچه وله” است که در آن زمان هنوز بر اساس اولویت بندی سنی، او و همسرش واجد شرایط برای دریافت واکسن نبوده‌اند.

در ویدیوی در حال گردش در شبکه‌های اجتماعی، دکتر “شاهین” جلوی دوربین است و خبرنگاری به زبان انگلیسی می‌گوید: اجازه طرح یک سؤال شخصی به من بدهید، می‌دانم که شما علاقه خاصی به پاسخ‌گویی به سؤالات شخصی ندارید، اما من شنیده‌ام که شما و همسرتان دکتر “تورچی” که نقشی محوری در مبارزه علیه ویروس کرونا داشته‌اید، هنوز واکسن نزده‌اید. چرا؟

دکتر “شاهین” پاسخ می‌دهد: “از لحاظ قانونی فعلاً مجاز به تزریق واکسن نیستم” و توضیح می‌دهد که واکسن‌ها طبق نظام اولویت‌بندی تزریق می‌شوند.

این در حالی است که در آن ویدیو بخش دوم پاسخ دکتر “شاهین” حذف شده است.

حالا دکتر “اوغور شاهین” که از این همه شایعات خسته شده است، سرانجام عکسی از خود در حال واکسن زدن به اشتراک گذاشته و یک یادداشت طولانی در حساب کاربری خود در “لینکدین” منتشر کرده است. او در این یادداشت اعلام می‌کند که هم او و هم همسرش هر سه دوز واکسن فایزر را دریافت کرده‌اند.

وی همچنین اظهار داشته که در ابتدا قصد داشته در مورد اطلاعات اولیه شرکتش در مورد سویه “امیکرون” یک به‌روزرسانی بنویسد، اما تماسی دریافت کرده که نظر او را عوض کرده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دوستان قدیمی او در بیمارستان در حال مبارزه با کووید-۱۹ است، گفت که این دوست قدیمی واکسینه نشده بود و “شاهین” نیز درباره چرایی آن نپرسیده است، اما در واقع اهمیت حیاتی واکسیناسیون را یادآور شده است.

دکتر “شاهین” ترس را دلیل امتناع برخی از افراد از واکسینه شدن دانسته و گفته که تصویر خود را به امید مبارزه با این ترس و الهام بخشیدن به مردم برای انجام کار درست به اشتراک گذاشته است.

وی نوشته است: مقابله با ترس با حقایق و ارقام و آمار دشوار است. گاهی اوقات ترس را می‌توان با به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی، بهتر از بین برد. بنابراین برای ارتباط با کسانی که شخصاً با ترس‌های خود دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌خواهم تصویری را به اشتراک بگذارم که دریافت واکسن کووید-۱۹ توسط خودم را در اوایل سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد.

در انتها “شاهین” ابراز امیدواری کرده است که این نامه تاثیرگذار باشد و همگان آن را بخوانند و درک کنند.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.