چین ماهواره جدیدی برای رصد زمین پرتاب کرد

چین امروز سه‌شنبه یک ماهواره جدید برای رصد زمین از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی این کشور پرتاب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از چاینادیلی، ماهواره پرتاب شده که “Gaofen-۳ ۰۲” نام دارد سه‌شنبه ساعت ۷:۴۵ صبح به وقت پکن(۰۳:۱۵ بامداد امروز به وقت تهران) سوار بر موشک لانگ مارچ ۴ سی به فضا پرتاب شد و با موفقیت وارد مدار شد.

این ماهواره در یک مدار خورشید آهنگ در ارتفاع ۷۵۵ کیلومتری کار خواهد کرد و به ماهواره در حال چرخش Gaofen-۳ متصل خواهد شد تا یک صورت فلکی ماهواره‌ای راداری زمینی-دریایی را تشکیل دهد.

این عملیات سبب بهبود قابلیت‌های نظارتی آنها بر مشاهدات کشتی‌های دریایی و همچنین نظارت بر شرایط اضطراری در دریا و محیط طبیعی خشکی-دریایی خواهد شد و تاثیرات مثبتی در زمینه پیشگیری و کاهش بلایاهای دریایی، نظارت بر محیط دریا، حفاظت از محیط زیست، حفاظت از آب، کشاورزی و هواشناسی خواهد داشت.

مدار خورشیدآهنگ یک نوع مدار قطبی به مرکزیت زمین(یا سیارات دیگر) است که همواره نسبت به زمین(سیاره میزبان) در یک ساعت خاص قرار دارد. این مدار برای ماهواره‌هایی استفاده می‌شود که برای انجام ماموریت‌شان نیازمند یک وضعیت نوردهی مشخص هستند یا مطابق ماموریت‌شان باید از بالای قطب‌های زمین گذر نمایند. این مدار معمولا برای ماهواره‌های مشاهدات زمینی و نقشه‌برداری و سنجش از دور کاربرد دارد.

ماهواره Gaofen-۳ ۰۲ توسط آکادمی فناوری فضایی چین و موشک آن نیز توسط آکادمی فناوری پروازهای فضایی شانگهای ساخته شده است.

این پرتاب، سیصد و نود و هشتمین ماموریت موشک‌های سری لانگ مارچ بود.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.