کودک نابغه‌ای که رویای کار در ناسا را در سر می‌پروراند

“آلنا ویکر” نام کودک نابغه‌ای است که در ۱۲ سالگی موفق شده به دانشگاه راه پیدا کند و می‌خواهد در ۱۶ سالگی به ناسا بپیوندد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، “آلنا ویکر” دختر نابغه ۱۲ ساله‌ای است که در دانشگاه ایالتی آریزونا(ASU) پذیرفته شده و قصد دارد تا سن ۱۶ سالگی مهندس ناسا شود.

“ویکر” در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: همیشه رویای مهندس شدن را داشتم، زیرا در طول زندگی‌ام، ساختن را دوست داشتم.

اشتیاق او به طراحی و مهندسی اشیاء برای اولین بار زمانی که در کودکی سازه‌های چشمگیری از قطعات لگو درست کرد، به چشم آمد. او خلاقیت‌های زیادی به خرج می‌داد و سازه‌های پیچیده‌ای می‌ساخت که ساخت چنین سازه‌هایی برای کودکی به سن او دشوار بود. سازه‌هایی که او با لگو می‌ساخت شامل ماکت‌هایی از تاج محل، قلعه دیزنی، موشک “آپولو ۱۱” ناسا و فضاپیمای “هزاره فالکون” در فیلم جنگ ستارگان بود.

ساخت “هزاره فالکون” چیزی بود که بسیار مورد علاقه “آلنا” بود و او ۱۴ تا ۱۵ ساعت در طول دو روز را صرف تکمیل آن کرد. او برای ساخت آن کم می‌خوابید، زیرا برای به پایان رساندن این پروژه برایش بسیار مهم بود.

“دافنه مک کوارتر” مادر “آلنا” گفت که از استعدادهای دخترش حمایت کرده است. او گفت: او یک استعداد ذاتی در اعداد و لگوها و علم داشت، بنابراین من شروع به پرورش آن استعداد کردم.

وی افزود: “آلنا” او در چهار سالگی به من گفت که من می‌خواهم در ناسا کار کنم و در حالی که به ستاره‌ها اشاره می‌کرد، گفت می‌خواهم به آنجا بروم.

“آلنا” به زودی در دو رشته علوم نجومی و سیاره‌شناسی و شیمی در دانشگاه آریزونا مدرک کارشناسی خواهد گرفت و به نظر می‌رسد که در راه رسیدن به ستاره‌ها به خوبی در حال پیشرفت است.

پیشتر در اکتبر سال ۲۰۲۰ اخباری از یک کودک نابغه به نام “کیلب اندرسون”(Caleb Anderson) که در ۱۲ سالگی دومین سال تحصیلی خود را در کالج فنی “چاتاهوچی” در ماریتای ایالت جورجیا در رشته مهندسی هوافضا آغاز کرده بود، منتشر شده بود و در ژوئیه سال جاری نیز گزارشی درباره “لورن سایمونز”(Laurent Simons) منتشر شد که در سن ۱۱ سالگی پس از اخذ مدرک کارشناسی فیزیک از دانشگاه “آنتورپ” بلژیک، به یکی از جوانترین فارغ التحصیلان دانشگاهی در دنیا تبدیل شد.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.