آزمایش سیستم کنترل تاکسی‌های هوایی در کره جنوبی

کره جنوبی ۱۱ نوامبر سیستمی برای کنترل وسایل حمل و نقل هوایی شهری (UAM) آزمایش کرد و امیدوار است که بتواند تا سال ۲۰۲۵ از آنها به عنوان تاکسی‌های بین فرودگاه‌های اصلی و مرکز شهر سئول استفاده کند و زمان سفر را به میزان دو سوم کاهش دهد.

به گزارش ایسنا، سال گذشته کره جنوبی از شروع پروژه‌ای به منظور آغاز بستری برای ایجاد سفرهای هوایی تجاری شهری تا سال ۲۰۲۵ خبر داد. وزارت حمل و نقل این کشور تخمین می‌زند که چنین خدماتی می‌تواند زمان سفر برای مسافت‌های بین ۳۰الی ۵۰ کیلومتر (۱۹-۳۱ مایل) که با خودرو یک ساعت به طول می‌انجامد را به ۲۰ دقیقه کاهش دهد.

طی این عملیات تاکسی هوایی شرکت آلمانی “ولوکوپتر” (Volocopter) موسوم به”۲X ” اولین پرواز آزمایشی خود را در شهر سئول، کره جنوبی انجام داد.

این اولین پرواز آزمایشی عمومی سرنشین دار یک تاکسی هوایی عمودپرواز برقی (eVTOL) در کره جنوبی بود. “نو هیونگ اوک” وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی نیز شاهد این پرواز آزمایشی تاریخی بود.

این پرواز آزمایشی ۵ دقیقه‌ای در فرودگاه بین‌المللی گیمپو انجام شد و طی آن این تاکسی هوایی مسافتی در حدود تقریبا ۳ کیلومتر را طی کرد و در طول آزمایش به حداکثر ارتفاع ۵۰ متر و حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر در ساعت رسید.

 پیش بینی می‌شود در صورت آغاز کار این پروژه در سال ۲۰۲۵ هزینه سفر از فرودگاه بین المللی اینچئون به مرکز سئول حدود ۱۱۰ هزار وون (یکای پول کره جنوبی) خواهد بود.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.