با تورهای زمینی ماکت مریخ نورد “استقامت” آشنا شوید

در حالی که مریخ‌نورد “استقامت” ناسا هم‌اکنون در حال جستجوی مریخ است، یک مدل ماکت مشابه آن با اندازه‌ی واقعی روز زمین یک تور برای به اشتراک گذاشتن این ماموریت با مردم آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، تور ” گردش با استقامت” با حضور مدل‌هایی از مریخ‌نورد ناسا و بالگرد نبوغ در بسیاری از مکان‌های ایالات متحده آمریکا طی ماه‌های آینده انجام خواهد گرفت.

مدل کوچک‌تر “استقامت” نیز توری خواهد داشت. اما اگر موفق به شرکت در هیچ‌ کدام از این رویدادها نشدید این تور به صورت مجازی نیز در دسترس خواهد بود.

استقامت در تاریخ ۱۸ فوریه برای جستجوی نشانه‌های حیات روی سیاره سرخ فرود آمد. ماموریت این مریخ‌نورد که با همراهی بالگرد “نبوغ” انجام می‌شود به جمع‌آوری نمونه‌هایی از سطح مریخ‌ برای بازگرداندن به زمین در دهه ۲۰۳۰ می‌پردازد.

بسته به اینکه این تور کجا برگزار شود ممکن است شاهد نمایش دیجیتالی از شبیه‌سازی دهانه جزرو باشید.

از جمله مکان‌هایی که این مدل‌ها در آن به نمایش گذاشته خواهد شد موزه پرواز در سیاتل، موزه هوا و فضا در وریجینیا و سایر شهرها مثل سان‌فرانسیسکو، نیویورک و شیکاگو خواهد بود.

نسخه‌های کوچک‌تر این سطح‌نورد و بالگرد نیز در تاریخ ۳۰ مارس و ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ در دو منطقه به نمایش در خواهد آمد.

اگر موفق به شرکت در هیچ‌ یک از این موارد نشدید می‌توانید به تماشای تور مجازی آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا بنشینید که در آن “محوطه مریخ” یعنی جایی که مهندسان مانورهای این سطح‌نورد را آزمایش می‌کنند و آن را برای سیاره سرخ آماده می‌کنند، قابل مشاهده است. در این فضا، نسخه مشابه مریخ‌نورد استقامت وجود دارد.

آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا شامل محوطه مریخ، آزمایشگاه دستگاه‌های کوچک برای آزمایش فناوری‌های ماموریت مریخ، اتاق کنترل برای شبکه فضای عمیق که فضاپیماها را در جهان کنترل می‌کند، تاسیسات مونتاژ آزمایشگاه پیشرانه و مکانی برای ساخت سخت‌افزارهای سفارشی است.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *