دومین پهپاد جنگی خودران “بوئینگ” به پرواز درآمد

دو نمونه اولیه از پهپادهای جنگی خودران شرکت “بوئینگ” موسوم به “لویال وینگمن”(Loyal Wingman) برای اولین بار به پرواز درآمدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، نمونه اولیه پهپاد جنگی “لویال وینگمن” ساخته شرکت “بوئینگ”(Boeing) به نقطه عطف جدیدی رسیده است، زیرا دو پپهاد خودران به تازگی در پروازهای جداگانه در استرالیا به آسمان رفتند. این اولین باری است که دومین هواپیمای بدون سرنشین “لویال وینگمن” به پرواز درآمده و اولین باری است که چرخ‌ فرود بیرون آمده و مورد استفاده قرار گرفته است.

پهپاد جنگی “لویال وینگمن” که اولین پرواز خود در ۲۷ فوریه ۲۰۲۱ به انجام رساند، با مشارکت نیروی هوایی سلطنتی استرالیا(RAAF) به همراه ۳۵ شرکت خصوصی در حال توسعه است.

این آزمایش‌های جدید نه تنها به این دلیل مهم هستند که نمونه‌های اولیه‌ این ناوگان در حال رشد و توسعه است، بلکه به این دلیل که پایه‌ای برای نشان دادن این است که چگونه چنین پهپادهایی می‌توانند به عنوان بخشی از یک تیم کار کنند.

این پهپاد برای کار با سایر هواپیماهای جنگی نیروی هوایی استرالیا از جمله “F-۳۵A”، “F/A-۱۸F” و “E-۷A” در هر دو حالت دفاعی و نظارتی طراحی شده است. این هواپیما دارای ویژگی‌های پروازی قابل مقایسه با یک جنگنده معمولی است و دارای هوش مصنوعی و طراحی ماژولار است که شامل یک دماغه قابل تنظیم است که می‌تواند به سرعت انواع محموله‌ها را در خود جای دهد.

“کات رابرتز” معاون ارتشبد نیروی هوایی استرالیا می‌گوید: دیدن دو نمونه از این پهپاد در آسمان بسیار هیجان‌انگیز است، زیرا “لویال وینگمن” به ویژه با ویژگی‌هایی مانند دماغه قابل تنظیم مجدد قابلیت چابکی قابل توجهی را برای نیروی هوایی فراهم می‌کند. ما به شدت درگیر توسعه آن و تقویت عنصر غافلگیری آن هستیم که در فضای نبرد به ما می‌دهد. چرا که شما واقعاً هرگز نمی‌دانید چه چیزی در دماغه آن جاگذاری شده است.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.