شرایط فضانوردان چینی پس از گذراندن قرنطینه چگونه است؟

آژانس فضایی سرنشین دار چین اعلام کرد که فضانوردان ماموریت فضایی شنژو -۱۲ چین دوره قرنطینه خود را به پایان رسانده و اکنون دوره نقاهت/بهبودی خود را سپری می‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از چاینادیلی، آژانس فضایی سرنشین دار چین در یک بیانیه خبری گفت که نی هایشنگ(Nie Haisheng)، لیو بومینگ(Liu Boming) و تانگ هونگبو(Tang Hongbo) که از اعضای ماموریت شنژو-۱۲ هستند،  پس از به پایان رساندن دوران قرنطینه و از بین رفتن برخی اثرات فیزیکی ماموریت سه ماهه‌شان و انجام برخی آزمایشات پزشکی، اکنون حال بهتری دارند.

“لیو” و “تانگ” به همراه فرمانده این ماموریت به نام “نی هایشنگ” در تاریخ ۱۷ ژوئن برای انجام یک ماموریت سه‌ ماهه به ایستگاه فضایی “تیانگونگ” رسیدند و ۱۷ سپتامبر نیز به زمین بازگشتند.

در این بیانیه به نقل از فضانوردان آمده است که آنها از خوشامدگویی مردم بسیار خشنود هستند و قصد دارند پس از پایان دوره نقاهت در یک کنفرانس خبری شرکت کنند تا تجربیات خود را با مردم به اشتراک بگذارند.

ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در حالی که انتظار می‌رود ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود پایان دهد. چین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به قدرت اصلی فضایی تبدیل شود تا با رقبای خود از جمله ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته‌ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می‌چرخد، ​​ایجاد کند. فضانوردان ماموریت شنژو-۱۲ در طول ماموریت سه ماهه خود تنها دو پیاده‌روی فضایی انجام دادند.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.