تاخیرهای ماموریت کرو-۳ پایان ندارد!

به گفته‌ی مقامات ناسا، سفر خدمه ماموریت کرو-۳ به دلیل بروز مشکل پزشکی جزئی در یکی از فضانوردان به تعویق افتاده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، این ماموریت قرار بود در روز چهارشنبه سوم نوامبر(۱۲ آبان) از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا انجام شود اما بار دیگر زمان پرتاب این کپسول فضایی تغییر کرد. نزدیک‌ترین زمانی که احتمال پرتاب وجود دارد شنبه، ششم نوامبر در ساعت ۱۱:۳۶ شب به وقت منطقه زمانی شرقی(۷:۰۶ تهران) است.

ناسا در روز دوشنبه اعلام کرد که این مشکل پزشکی اضطراری نیست و ارتباطی با کووید-۱۹ ندارد.

طی ماموریت کرو-۳ قرار است فضانوردان ناسا “راجا چاری”(Raja Chari)، “کایلا بارون”(Kayla Barron) و “توماس مارشبرن”(Thomas Marshburn) و فضانورد آژانس فضایی اروپا “ماتیاس ماورر”(Matthias Maurer) به ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند و به مدت شش ماه در آنجا مستقر شوند. کپسول کرو دراگون این مسافران را سوار بر موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس‌ایکس به فضا خواهد رساند.

ناسا اعلام نکرده که کدام فضانورد دچار مشکل شده و از اشاره به جزئیات مشکل به وجود آمده نیز خودداری کرده است. با توجه به حریم خصوصی افراد و ملاحظات مربوط به سلامت، مشخص نیست که آیا ما از جزئیات بیشتر آگاه خواهیم شد یا خیر.

مقامات این آژانس فضایی اعلام کردند که فضانوردان در مرکز فضایی کندی در قرنطینه خواهند ماند. این بخشی از برنامه معمول پیش از پرتاب است. آنها همچنین اعلام کردند که کپسول کرودراگون و موشک فالکون ۹ در شرایط مناسبی قرار دارند و در مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی قرار گرفته‌اند.

همانطور که از نام این ماموریت مشخص است، خدمه کرو-۳ سومین گروهی هستند که شرکت اسپیس‌ایکس آنها را برای ناسا به ایستگاه فضایی می‌رساند. دومین گروه از خدمه طی ماموریت کرو-۲ در ماه آوریل به ایستگاه فضایی رفتند و قرار است به زودی به زمین بازگردند.

این آژانس فضایی هنوز زمان بازگشت خدمه کرو-۲ که اعضای آن، “شین کیمبرو”(Shane Kimbrough) و “مگان مک‌آرتور”(Megan McArthur) از ناسا، “آکیهیکو هوشیده”(Akihiko Hoshide) از ژاپن و “توماس پسکه”(Thomas Pesquet) از آژانس فضایی اروپا هستند را مشخص نکرده است.

ماموریت کرو-۳ ابتدا قرار بود در تاریخ ۳۰ اکتبر به انجام برسد اما این ماموریت یک روز به تاخیر افتاد. در روز ۳۱ اکتبر پرواز آن به دلیل شرایط جوی نامناسب لغو و به روز سوم نوامبر موکول شد.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.