تاثیر یک روش درمانی در بهبودی بیماران مبتلا به سرطان

شرکت “Fosun Kite Biotechnology” چین اخیرا در یک نشست خبری اعلام کرد بیش از ۱۰ بیمار چینی مبتلا به سرطان با روش درمانی سلول تی کایمریک گیرنده آنتی‌ژن(CAR-T cell therapy) این شرکت بهبودی پیدا کرده‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از چاینادیلی، در ماه ژوئن این روش درمانی به عنوان اولین راه حل سلول تی کایمریک گیرنده آنتی‌ژن و راه جدیدی در درمان سرطان شناخته و در چین تایید شد. این روش درمانی برای درمان بیماران مبتلا به “سرطان لنفوم سلول B بزرگ عود کننده  یا مقاوم به درمان”(recurrent or refractory large B-cell lymphoma) استفاده می‌شود.

روش درمانی گفته شده شامل جداسازی سلول‌های T از خون بیمار و برنامه‌ریزی مجدد آنها برای حمله به سلول‌های سرطانی پس از ورود مجدد به بدن است.

به گفته پزشکان سلول تی کایمریک گیرنده آنتی‌ژن، سلول‌های T را که به عنوان پلیس در بدن انسان عمل می‌کنند، با دستگاه‌های خاصی که به آنها امکان می‌دهد مکان دقیق سلول‌های تومور را مشخص کرده و آنها را از بین ببرند، تقویت می‌کند.

پس از تایید این روش درمانی، پزشکان بیمارستان روجین چین از آن استفاده کردند. به گفته پزشکان تنها یک ماه پس از آنکه یک زن مسن این روش را دریافت کرده بود آنها شاهد بهبودی بیمار بوده‌اند.

این شرکت گفت که ارزیابی‌های انجام شده بر روی دو بیمار دیگر یک ماه پس از دریافت این درمان نشان داده که هر دو در حال بهبودی هستند.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *