شناسایی جهش‌های ویژه در بیماران مبتلا به سرطان تخمدان

دو شرکت آمریکایی با همکاری یکدیگر قصد دارند آزمایش جدیدی ارائه دهند که جهش‌های ویژه را در بیماران مبتلا به سرطان تخمدان شناسایی می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال دیوایس نتوورک، شاید به زودی آزمایش‌های تشخیصی بتوانند به شناسایی بهتر بیماران مبتلا به سرطان تخمدان کمک کنند.

شرکت‌های آمریکایی “ایلومینا” (Illumina) و “مرک اند کو” (Merck & Co) با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا آزمایش‌های تشخیصی را ارائه دهند که برای شناسایی جهش‌های سرطانی ویژه به کار می‌روند.

این آزمایش‌ها برای شناسایی بیمارانی که تومور مثبت دارند و برای درمان هدفمندی که با استفاده از مهارکننده‌های “PARP” صورت می‌گیرد، واجد شرایط هستند و به کار می‌روند.

این آزمایش‌ها، جامع‌ترین سنجش‌های ژنومی را ارائه می‌دهند. هدف ایلومینا، ارائه یک آزمایش تشخیصی جدید به اتحادیه اروپا و انگستان است که می‌تواند به شناسایی بیماران مبتلا به سرطان تخمدان که واجد شرایط درمان با “اولاپاریب” (Olaparib‎) هستند، کمک کند.

اولاپاریب که با نام تجاری “لینپارزا” (Lynparza) شناخته می‌شود، یکی از مهارکننده‌های درجه یک PARP به شمار می‌رود.

ایلومینا در نظر دارد که آزمایش‌ خود را علاوه بر اروپا و انگستان، به بازارهای آمریکا و ژاپن نیز عرضه کند.

این همکاری راهبردی، براساس یک پژوهش ابتدایی صورت می‌گیرد که با مرک اند کو انجام شده و هدف آن دسترسی جهانی به فناوری در آزمایش است.

“جویدیپ گسوامی” (Joydeep Goswami)، مدیر بخش راهبرد و توسعه شرکت ایلومینا گفت: با وجود چنین پیشرفت‌هایی که در زمینه پزشکی دقیق توسط شرکت‌هایی مانند مرک اند کو صورت می‌گیرد، شناسایی بیمارانی که واجد شرایط درمان با لینپارزا هستند، ضروری است.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *