بستنی؛ هدیه تولد فضانورد ناسا در فضا!

“مگان مک آرتور”(Megan McArthur) فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی پنجاهمین سالگرد تولد خود را با یک هدیه جالب از زمین جشن گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، یکشنبه محموله‌ای حاوی مورچه، آووکادو و یک بازوی رباتیک هم اندازه‌ی بازوی انسان همراه با موشک شرکت “اسپیس‌ایکس” به فضا ارسال شد و روز گذشته نیز این محموله‌ها به دست فضانوردان رسید. در میان این مواد، بستنی نیز بود.

پس از آنکه روز گذشته این فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی رسید، مگان مک آرتور گفت:تاکنون هیچکس برای تولدم یک فضاپیما نفرستاده بود. از این موضوع سپاسگزارم.

این فضاپیما که یکشنبه از مرکز فضایی کندی ناسا پرتاب شد حاوی لیمو، گوجه فرنگی گیلاسی، آووکادو و بستنی برای مک آرتور و شش خدمه ایستگاه فضایی به همراه چند تن ابزار تحقیقاتی و تجهیزات دیگر بود.

این محموله‎ها چند روز زودتر از انجام اولین پیاده‌روی فضایی از سه پیاده‌روی فضایی برنامه‌ریزی شده به مقصد رسید. از روز جمعه دو فضانورد روس ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی پشت سر هم یک پیاده‌روی فضایی انجام خواهند داد تا آزمایشگاه جدیدی را که در ماه ژوئیه به فضا ارسال شده است را آماده کنند.

سپس ۱۲ سپتامبر یک پیاده‌روی فضایی دیگر انجام خواهد شد و طی آن یک فضانورد ژاپنی و یک فضانورد فرانسوی برای نصب براکت صفحات خورشیدی جدیدی که قرار است سال آینده وارد ایستگاه فضایی شوند، پیاده‌روی انجام خواهند داد. این پیاده‌روی فضایی که توسط ناسا هدایت می‌شود باید هفته گذشته انجام می‎شد اما پس از آنکه مارک ونده هی فضانورد آمریکایی از ناحیه گردن دچار فشار شدیدی شد، به تعویق افتاد. مدیران ایستگاه فضایی تصمیم گرفتند توماس پسکه فضانورد فرانسوی را جایگزین وی کنند.

“وند هی” که یک سرهنگ ۵۴ ساله بازنشسته‌ی ارتش است و از ماه آوریل تاکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی مستقر بوده است و انتظار می‌رود تا بهار سال آینده در این ایستگاه بماند تا ماموریت یک ساله خود را به پایان برساند.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 27

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 28

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /www/wwwroot/fansalar.com/wp-content/plugins/slim-seo/src/Schema/Types/ImageObject.php on line 29