“اسپیس‌ایکس” یک استارتاپ توسعه اینترنت اشیا را خرید

یک شرکت کوچک به نام “سوارم تکنولوژیز”(Swarm Technologies) می‌تواند شرکت “اسپیس‌ایکس” را در مسابقه توسعه ماهواره‌های کوچک یا همان تاسواره‌ها و اینترنت اشیا جلو بیاندازد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد “اسپیس‌ایکس” برای حضور در عرصه اینترنت اشیا مصمم است، چرا که گزارش شده که “اسپیس‌ایکس” شرکت کوچکی به نام “Swarm Technologies” را خریداری کرده که استارتاپی است که بیشتر به استفاده از سرویس‌های اینترنت اشیا در شبکه‌های کوچک معروف است.

شبکه تجاری تاسواره‌ای “سوارم” به تازگی در فوریه سال جاری آغاز به کار کرده است و هم اکنون بودجه کافی برای استقرار ۱۵۰ مجموعه تاسواره را در اختیار دارد. این شرکت یک شرکت کوچک با تقریبا ۳۰ کارمند است.

هنوز مشخص نیست که “اسپیس‌ایکس” چگونه استراتژی خود یا این شرکت را در نتیجه این معامله تغییر خواهد داد، اگرچه به نظر می‌رسد که هدف “ایلان ماسک” در درجه اول بهره گیری از ایده‌ها و تخصص این شرکت است. به عبارت دیگر، این معامله ممکن است بیشتر به تغییر استراتژی “اسپیس‌ایکس” منجر شود.

زمینه‌هایی وجود دارد که اقدامات این شرکت‌ها می‌توانند به خوبی با هم ترکیب شوند. “اسپیس‌ایکس” مشغول استقرار مجموعه‌ای عظیم از ماهواره‌های نسبتاً کوچک اینترنتی “استارلینک” است.

این شرکت همچنین به تازگی اقدام به راه‌اندازی ماموریت‌های اشتراکی و پرتاب تاسواره‌ها و دیگر محموله‌های کوچک برای دیگر شرکت‌ها همراه با ماهواره‌ها و محموله‌های خود کرده است.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *