برای چالش ناسا یک نام انتخاب کنید

ناسا برای برنامه “آرتمیس ۱” خود قصد دارد برای بار دیگر به ماه برود، اما این ماموریت بدون سرنشین خواهد بود و تنها یک مانکن کوچک در آن حضور خواهد داشت به همین دلیل ناسا اکنون با ایجاد یک چالش به نام “Name the Artemis Mooniki Challenge” در حال پیدا کردن نامی مناسب برای این مانکن است.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد در این ماموریت یک مانکن کوچک به ماه خواهد فرستاد که از نظر ظاهر همانند انسان است. پیش‌بینی می‌شود ناسا اواخر سال جاری میلادی این پرواز آزمایشی بدون سرنشین را انجام دهد. برای این آزمایش، ناسا می‌خواهد اطلاعات مربوط به تأثیر سفر بر بدن شخص را نشان داده و جمع‌آوری کند.

خود ناسا نیز نام‌هایی را برای این مورد در نظر گرفته اما تاکنون به یک نام نهایی نرسیده است. نام‌هایی مانند Montgomery ،Rige ،Shackleton ،Delos ،Wargo، Ace ،Duhart و Campos اسامی هستند که ناسا برای گذاشتن روی این مانکن کوچک در نظر گرفته است. ناسا قصد دارد یک نام بسیار منحصر به فرد و خاص برای این مانکن انتخاب کند.

برای مثال نام “ACE” مخفف عبارت “Artemis Crew Explorer” و نام “Duhart” نیز برگرفته از نام افسر ارشد پزشکی مرکز فضایی کندی ناسا به نام “آیرن دوهارت لانگ”(Irene Duhart Long) است.

برای مثال “Montgomery” از  نام شخصیت معروف مجموعه علمی تخیلی “سفر ستاره‌ای”(Star Trek) که مونتگومری اسکات نام داشت، گرفته نشده بلکه از نام اولین متخصص فنی آفریقایی-آمریکایی که در تأسیسات فضایی کیپ کاناورال کار می‌کرد، گرفته شده است. نام او جولیوس مونتگومری است.

می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و فیسبوک به نام دلخواه خود رأی دهید. چالش”Name the Artemis Moonikin Challenge” از ۱۶ ژوئن آغاز و تا ۲۸ ژوئن ادامه خواهد داشت. نام رسمی در ۲۹ ژوئن اعلام خواهد شد.

سایت خبری سی نت توضیحاتی درباره این مانکن آزمایشی نوشته است که در ادامه خواهیم گفت. طبق گزارش CNET این مانکن شبه انسان مجهز به چند حسگر خواهد بود که دو عدد از آنها حسگرهای تشعشع هستند که در پشت صندلی قرار دارند و دیگری در زیر پشت سری صندلی آن قراردارد. آنها حرکات اوریون را هنگام حرکت به سمت ماه از طریق لرزش و شتاب، ردیابی خواهند کرد. ناسا برای طبیعی‌تر شدن مانکن از فانتوم استفاده کرده که کپی کامل نیم تنه انسان است. فانتوم به دستگاه یا الگوی آزمایشی گویند که بدن انسان یا قسمتی از بدن انسان را شبیه‌سازی می‌کند. آژانس فضایی تصمیم گرفت که این ماده از موادی ساخته شود که از اندام‌ها، استخوان‌ها و بافت‌های بدن یک شخص ماده بالغ تقلید کند.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *