تحول تراشه های x86 توسط شرکت AMD

شرکت AMD در حالت توسعه پردازنده‌های هیبرید x86 خود است. تراشه‌های جدید از معماری بیگ.لیتل (big.LITTLE) آرم قدرت می‌گیرد. در این حالت پردازنده دو هسته با توانایی بسیار متفاوت دارد. یکی از آن‌ها روی کارایی تمرکز دارد و دیگری برای کارهای ساده استفاده می‌شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، دو هسته با این تفاوت توان در حرف و روی کاغذ آسان به نظر می‌رسد اما در عمل کار بسیار دشواری است. فکر کنید که سیستم باید کار سبک و سنگین را از یکدیگر تفکیک کند سپس کار سبک به هسته ضعیف و کار سنگین به هسته قوی ارسال شود. در نظر بگیرید که انتقال برق به هسته و دیگر موارد نیز تفاوت دارد.

AMD در آخرین حرکت اختراع خود را برای پردازش جداگانه بین دو هسته ثبت کرده. بر خلاف دیگر پردازنده‌ها که به کمک حافظه کش L3 کار را به شکل برابر بین هسته‌ها تقسیم می‌کند، کار برابر تقسیم نمی‌شود. برای درک بهتر باید به پردازنده‌های همراه با گرافیک AMD نگاه کنید. چطور پردازنده و گرافیک در کنار هم قرار دارند و همسو با یکدیگر کار می‌کنند؟ به جای گرافیک و پردازنده، دو هسته را تصور کنید.

رویای کاهش مصرف انرژی AMD به واقعیت تبدیل می‌شود؟
بر اساس اختراع جدید تیم قرمز، تقسیم کار بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌شود. سر شما را با اصطلاحات سخت درد نمی‌آوریم، امیدواریم در آینده تمام این چرخه برای کاهش مصرف باتری توانایی خود را نشان دهد.

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *