تبدیل ماسک و تجهیزات حفاظتی شخصی به صندلی مدرسه

سرویس سلامت ملی(NHS) در حال استفاده از فناوری جدیدی است که تجهیزات حفاظتی شخصی(PPE) مانند ماسک و روپوش استفاده شده طی همه‌گیری را به پلاستیک برای ایجاد صندلی‌های مدرسه و سایر محصولات تبدیل می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، ماشین آلات تولید شده توسط شرکت “Thermal Compaction Group ” مستقر در کاردیف می‌توانند در مدت زمان یک ساعت کیسه‌های حاوی تجهیزات حفاظتی شخصی را به بلوک‌های پلاستیکی بزرگ و قابل استفاده مجدد تبدیل کنند.

سپس می‌توان این بلوک‌های سه فوتی را جمع آوری و پردازش کرد و مواد خام را برای تولید مجموعه‌ای از محصولات دیگر از جمله جعبه ابزار تهیه کرد.

این فناوری به طور خاص برای فشرده سازی پلی پروپیلن(پلاستیکی که معمولاً در تجهیزات حفاظتی شخصی استفاده می‌شود) طراحی شده است و اندازه زباله را حدود ۸۵ درصد کاهش می‌دهد.

دستگاه‌های گرمایش حرارتی در پنج بیمارستان سرویس سلامت ملی نصب شده است. آنها در نظر دارند تا این ابزار را در ۱۱ بیمارستان دیگر نیز نصب کنند.

طبق نظرسنجی از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از دارندگان تجهیزات حفاظتی شخصی که توسط tradewaste.co.uk انجام شده است، روزانه حدود ۵۳ میلیون ماسک یکبار مصرف در انگلستان استفاده می‌شود و این معادل تولید حدود ۵۵ هزار تن زباله است که در طول سال گذشته تولید می‌شد.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *