رکورد جهانی گینس در پرواز همزمان پهپادها شکسته شد

یک شرکت خودروساز آسیایی در یک حرکت تبلیغاتی موفق شد رکورد پرواز همزمان پهپادها را در جهان بشکند که در عین حال نشان دهنده پیشرفت این فناوری است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، نمایش‌های پهپادها به سرعت و به شکل روزافزونی در حال تبدیل شدن به یک ابزار تبلیغاتی برای افراد و شرکت‌هایی هستند که می‌خواهند توجهات را به سوی خود جلب کنند و شرکت “جنسیس” زیرمجموعه شرکت خودروسازی “هیوندای” این را خیلی خوب می‌داند.

“جنسیس” با شکستن رکورد جهانی گینس برای پرواز بیشترین وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین موجود در هوا، ورود خود به بازار کشور چین را جشن گرفت. در این نمایش از ۳ هزار و ۲۸۱ پهپاد برای نمایش لوگوی “جنسیس” در آسمان شانگهای استفاده شد.

این حرکت یک پیشرفت قابل توجه نسبت به رکورد قبلی است که دست یک شرکت فناور چینی بود. این شرکت موفق شده بود ۳ هزار و ۵۱ پهپاد را در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ به طور همزمان به پرواز درآورد که به نوبه خود، رکورد ثبت شده توسط روس‌ها با پرواز همزمان ۲۲۰۰ پهپاد را که چند روز قبل از آن ثبت شده بود، شکست.

شرکت آمریکایی “اینتل” نیز که در نمایش‌های پهپادی مشهور است، آخرین بار ادعا کرد که ۲ هزار و ۶۶ پهپاد را در ژوئیه ۲۰۱۸ بر فراز کالیفرنیا به پرواز درآورده است.

نمایش‌هایی از این دست معمولاً به یک نرم افزار رقص آرایی و تصویرسازی تکیه می‌کنند که به پهپادها می‌گوید چگونه بدون برخورد با یکدیگر، اشکال خاصی را تشکیل دهند.

این رکوردشکنی به عنوان یک حرکت تبلیغاتی اتفاق افتاده است و تعجب آور نخواهد بود اگر یک شرکت دیگر در آینده‌ای نه چندان دور روی دست “جنسیس” بلند شود. این نشان می‌دهد که طی چند سال گذشته نمایش‌های پهپادی پیشرفت کرده‌اند و به راحتی می‌توانند رقابت بین شرکت‌های مصمم به استفاده از آنها را گرم کنند.

انتهای پیام

از منبع این مطلب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *