انتشار غیرمنتظره تمامی اسناد سازمان سیا درباره بشقابهای پرنده

 

انتشار غیرمنتظره تمامی اسناد سازمان سیا درباره بشقاب‌پرنده‌ها

 

 انتشار غیرمنتظره تمامی اسناد سازمان سیا درباره بشقاب‌پرنده‌ها 

تمامی اسناد سیا درباره اشیاء پرنده ناشناس، اکنون برای پیاده‌سازی در دسترس عموم قرار گرفته است.

به گزارش ایندیپندنت، تارنمای «بلک والت» تحت مدیریت جان گرین‌والد جونیور، آرشیو قابل پیاده‌سازی هر نمونه از پدیده هوایی ناشناس (یوای‌پی)، طبقه‌بندی دولتی برای بشقاب‌پرنده‌ها، را منتشر کرده است. تمامی پرونده‌ها در تارنمای بلک والت در فضای آنلاین قابل دسترس هستند. جان گرین‌والد جونیور به دنبال اعمال تقریبا ۱۰ هزار قانون آزادی اطلاعات (فویا) در این نهاد، هزاران صفحه از اسناد را با دست اسکن کرده است.

گرین‌والد از طریق تماس ایمیلی به مادربورد گفت: «حدود ۲۰ سال پیش، سال‌ها مبارزه کردم تا به سوابق مضاعف منتشر شده از سوی سیا درباره بشقاب‌پرنده‌ها دسترسی یابم.

کار بسیار سختی بود! آن قدر به این در و آن در زدم تا این کار را انجام دهم و سرانجام موفق شدم. بسته بزرگی متشکل از هزاران صفحه سند دریافت کردم و باید یکی یکی آن‌ها را با دست اسکن می‌کردم و در صفحه می‌گذاشتم.»

در پست وبلاگ بلک والت آمده که این سایت یک سی‌دی-رام حاوی سوابق قبلا منتشرشده سیا و همچنین اسنادی را که از درخواست‌های فویا به دست آورده، منتشر کرده است.

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، ادعا می‌کند که این تمامی اسنادی است که این نهاد در پرونده خود دارد، اما بلک‌والت می‌گوید راهی برای تایید این امر وجود ندارد.

گرین‌والد گفت: «پژوهشگران و ذهن‌های کنجکاو هنگام مطالعه داده‌های ذخیره‌شده از این قبیل، سادگی و دسترسی آسان را ترجیح می‌دهند.

سی‌آی‌ای به شکلی منطقی، استفاده از این سوابق و اسناد را بسیار دشوار کرده است. آنان فرمتی بسیار قدیمی (مولتی‌پیجز) را ارائه می‌دهند و خروجی‌های فایل متنی عمدتا غیرقابل استفاده است و به گمان من هدفش این است که افراد از آن به عنوان ابزار جست‌وجو استفاده کنند. به اعتقاد من، این قالب منسوخ‌شده دیدن اسناد و استفاده از آن‌ها را برای هر هدفی که دارند، برای افراد بسیار دشوار می‌کند.»

اسناد بسیار جالبی از «بایگانی سیاه» بیرون آمده است، از جمله سندی مربوط به دستیار معاون سیا در زمینه علوم و فناوری، که به شیئ تغییریافته‌ای «که به دفترش آورده شده بود» ابراز علاقه می‌کند.

بلک والت در توییتی نوشت: «او تصمیم گرفت که شخصا به موضوع رسیدگی کند و سپس، توصیه کرد که به جلو حرکت شود. این توصیه محرمانه است.»

بلک‌والت هشتم ژانویه ۲۰۲۱ در توییتی نوشت: در این سند بشقاب‌پرنده سیا، به دستیار معاون علوم و فناوری، چیزی مرتبط با بشقاب پرنده نشان داده شده که با دست نزد او برده شده بود. او تصمیم گرفت که شخصا به آن رسیدگی کند و سپس، توصیه کرده که به جلو حرکت شود. این توصیه محرمانه است.

گرین‌والد از ۱۵ سالگی در حال پژوهش درباره بشقاب پرنده‌ها است و از آن زمان بلک‌والت بیش از دو میلیون صفحه اسناد درخواست‌شده دارد. با آن که همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده تا مقام‌های دولتی درخواست‌های فویا را دیرتر جواب دهند، اما گرین‌والد در عزم خود راسخ بوده است. دریافت پاسخ به برخی درخواست‌ها ۱۴ سال طول کشیده است، اما بنیانگزار گرین‌والد مرعوب نشده است.

او به نشریه کلمبیا ژورنالیسم ریویو، گفت: «می‌توانید به سندی دست یابید که یک دهه طول کشید تا به صندوق پست من برسید و من آن را در چشم به هم زدن در اختیار عموم می‌گذارم-دلیل این که این کار را می‌کنم همین است. من به کل مسئله درخواست اطلاعات قفل شده‌ام.»

اخبار در این زمینه در حالی منتشر می‌شود که لایحه کمک دولت آمریکا درباره ویروس کرونا، از جمله دربرگیرنده یک گزارش پنتاگون درباره هرآن چیزی است که درباره اشیاء پرنده ناشناس جمع آوری کرده است.

این گزارش به «اشیاء هوازی نظارت‌شده‌ای خواهد پرداخت که شناسایی نشده‌اند» و طبق درخواست، شامل «تحلیل دقیقی از داده‌های جمع‌آوری‌شده درباره پدیده ناشناس از سوی: الف. هوش جغرافیایی، ب. هوش سیگنال، ج. هوش انسانی، و د. اندازه‌گیری و هوش سیگنال‌ها، می‌شود.

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، به درخواست ایندیپندنت برای اظهار نظر پاسخ نداد.

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران

از سایت منبع این نوشته دیدار فرمایید ( اینجا کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.