معرفی انواع قطعات رایج در جعبه بکس

معرفی انواع قطعات رایج در جعبه بکس

جعبه بکس یک جعبه شامل انواع بکس و آچار بکس می باشد که برای باز و بسته کردن پیچ و مهره با شکل های خاص کاربرد دارد.در جعبه بکس جدا از بکس متعلقات کاربردی دیگری نیز وجود دارد که هرکدام کاربرد خود را دارند.جعبه بکس ها دارای انواع مختلف با سایزهای مختلف هستند.به صورت رایج جعبه بکس ها را با تعداد قطعات آن و با واحد پارچه بیان می کنند.برای مصال جعبه بکس 40 پارچه،که دارای قطعات با سایزهای مختلف است به تعداد 40 عدد و با توجه به تنوع سایز برای مصارف خانگی مناسب می باشد.جعبه بکس دارای بکس تکی هستند که به بکس جغجغه ای یا آچار گشتاور وصل می شود و پیچ یا مهره مورد نظر را باز و بسته می کند.بکس ها دارای درایو با سایز 1.4،1.2 و 3.4 اینچی می باشد.بکس ها به صورت کوتاه و بلند می باشند.بکس بلند برای مهره های بلند و پیچ های فرو رفته کاربرد دارد.بکس ها به دو صورت 6 پر و 12 پر نیز تقسیم می شوند.

یک مدل بکس هست که انعطاف پذیر هست و با اتصال به آچار بکس اجازه می دهد در فضاهای تنگ و کوچک و در زاویه های مختلف کاربرد دارد.

بکس جغجغه ای،با اندازه درایو مختلف قابلیت نصب بر روی بکس با سایزهای مختلف را دارد.بکس های جغجغه ای به صورت مفصل دار و لقلقه ای کاربرد دارند.

بکس شمع که برای بدنه شمع خودرو کاربرد دارد نیز یک بکس بلند است که یک واشر دارد تا بتوان از طریق آن شمع خودرو را بیرون کشید.

در جعبه بکس،بکس هایی پیدا می شود که برای بکس برقی و بادی کاربرد دارد و به بکس فشار قوی شناخته می شود،و مخصوص استفاده با بکس برقی و بادی است چون دیواره ضخیم تری دارد و رنگ آن کمی تیره تر از سایر بکس هاست.

آچار بکس نیز یکی از قطعاتی است که در جعبه بکس قرار دارد و به همه نوع بکس متصل می شود و برای باز و بسته کردن پیچ و مهره یک دسته کمکی می باشد.

آچار بکس جغجغه ای،دارای یک جغجغه است که با عث می شود سرعت کار بالاتر رود و نیروی وارده به پیچ یا مهره بیش تر باشد.

تبدیل بکس،یک قطعه است که اجازه می دهد یک بکس با سایز متفاوت با درایو دسته بکس جغجغه ای،استفاده کرد.به عنوان مثال شما می توانید یک بکس چهارگوش را به وسیله یک تبدیل 6 پر با درایورهای ضربه ای متناسب کند.

تبدیل دیگری که در جعبه بکس می توانید ببینید،تبدیل لقلقه ای است.این نوع تبدیل به صورت خم شو می باشد و آچار بکس را به یک بکس جغجغه ای تبدیل می کند.در واقع کار در زوایای مختلف به وسیله این تبدیل امکان پذیر می شود.انعطاف پذیری این نوع تبدیل چرخش پیچ را در فضاهای محدود،راحت می کند.

رابط بکس به بکس جغجغه ای در جعبه بکس بین آچار بکس و بکس جغجغه ای قرار می گیرد و این دو را به هم وصل می کند و در هم قفل می شوند تا از این طریق پیچ های فرو رفته به راحتی بچرخند.

دسته بکس سر لقلقه ای برای آزاد کردن پیچ و مهره های گیرکرده یا خیلی سفت استفاده می شود ولی کاربرد آن مثل بکس جغجغه ای نیست.دسته بکس سر لقلقه ای دارای گشتاور است و هرچه بزرگ تر باشد،گشتاور بیش تری دارد.

یکی دیگر از قطعه ها یک نوع پیچ گوشتی بکس هست که برای پیچ های سرتخت و شش گوش یا ستاره ای به کار می رود و در جعبه بکس های استاندارد حتما پیدا می شود.

ترکمتر به پیچاندن آچار بکس کمک می کند و پیچ و مهره را محکم می کند.به وسیله ترکمتر،میزان گشتاور تنظیم می شود و پیچ در نقطه مورد نظر محکم می شود.با استفاده از ترکمتر خیالتان راحت باشد که پیچ بیش از حد محکم نمی شود.

نکته قابل توجه در جعبه بکس ها این است که جعبه بکسی که می خرید باید هر دو بکس بلند و کوتاه را داشته باشد.اگر نیاز به بکس بلند تر داشته باشید باید از تبدیل ها و رابط ها استفاده کنید.

 

از سایت منبع این نوشته دیدار فرمایید ( اینجا کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.