۱۰ جت اسکی پرطرفدار سال

سیدو RXT-X

قیمت: ۱۴ هزار و ۹۹۹ دلار

یک سه نفره دیگر از سیدو. با این تفاوت که این بار کار را حرفه‌ای‌تر کرده است. یعنی این سه نفر می‌بایست تحمل سرعت بالا را نیز داشته باشند. در حقیقت سیدو با این محصول خودش را وارد دنیای پرقدرت‌های سریع‌السیر کرد. بر خلاف نمونه‌های دیگر شرکت، این مدل از هندلینگ قابل قبولی برخوردار شده است. یک جت اسکی ۳٫۵ متری با عرض ۱٫۲ متر که کاملاً از دور مشخص است. پیشرانه‌اش یک قلب ۱۴۹۴ سی‌سی سوپرشارژ شده با پاشش الکتریکی سوخت است. اکیدا توصیه شده است که برای آن از سوخت بنزین اکتان ۹۱ استفاده شود. وزن آن قدری از ۴۴۰ کیلوگرم بیشتر شده است. باک حجیم‌تر ۶۲ لیتری‌اش به راننده این امکان را می‌دهد که با خیال راحت‌تر به مانور در وسط دریا بپردازد.

سیدو GTX215

قیمت: ۱۴ هزار و ۴۹۹ دلار

یکی از بهترین‌ها با قیمتی تقریباً بالا. محصولی که می‌تواند در کلاس خانوادگی‌ها باشد هم اسپرت‌های مسابقه‌ای. البته شرکت سازنده‌اش این محصول را بیشتر برای مانورهای آرام توصیه کرده است. نمایشگر دیجیتال سوخت روی کنسول نشان می‌دهد که مدل جی‌تی‌ایکس۲۱۵ از نظر مصرف سوخت نیز بهینه‌سازی شده است. صندلی‌های بلند و کشیده آن سواری راحتی را برای دو سرنشین فراهم می‌کند. پیشرانه آن ۱۴۹۴ سی‌سی سوپرشارژ شده با اینترکولر است. سیدو بنزین پایه مصرفی آن را با اکتان ۸۷ معرفی کرده ولی از سویی به حرفه‌ای‌ها توصیه می‌کند که برای مشاهده بهترین بازده از سوخت ۹۱ اکتانی بهره بگیرند. وزن کلی آن ۳۵۰ کیلوگرم و حجم باک آن ۶۰ لیتر است.

سیدو GTI130

قیمت: ۹ هزار و ۴۹۹ دلار

اگر قرار باشد کلاس کاری‌تان را یک پله بالاتر بیاورید و بخواهید سری در سرها پیدا کنید، باید دست روی یک جت اسکی سریع و سبک بگذارید.

سیدو GTX215

جی‌تی‌آی۱۳۰ بهترین پیشنهاد با قیمتی مناسب برای شماست. اغلب به نوآموزانی که قصد فراگیری رانندگی با چنین وسایل نقلیه‌ای را دارند، همین مدل پیشنهاد می‌شود. یک جت اسکی ۳٫۳ متری که باز هم برای آن از یک پیشرانه ۱۴۹۴ سی‌سی استفاده شده است. با این تفاوت که این پیشرانه بدون سوپرشارژ و به صورت تنفس طبیعی است. اگر برای آن از بنزین اکتان ۸۷ نیز استفاده کنید، مشکل خاصی پیش نمی‌آید. با توجه به سایز متوسط آن، وجود یک قسمت بار ۱۱۶ لیتری جالب توجه است.

هوندا Aquatrax R-12X

قیمت: ۱۰ هزار و ۹۹۹ دلار

همان‌طور که گفتیم، جت‌ اسکی‌‌ها در حقیقت همان موتورسیکلت‌هایی هستند که روی آب حرکت می‌کنند. پس طبیعی است که غول‌های موتورسازی نیز در این حوزه حضور پیدا کنند. هوندا نیز یکی از معروف‌ترین مدل‌‌هایش را به بازی فرستاده است. محصولی که آن را به عنوان قوی‌ترین جت اسکی دو نفره بازار می‌شناسند. برای این مدل از یک قلب سرزنده ۱۲۳۴ سی‌سی استفاده شده است. این پیشرانه چهار سیلندر توسط توربوشارژر تقویت شده و به راحتی ۱۶۵ اسب‌بخار نیرو در ۶ هزار و ۱۰۰ دور در دقیقه نیرو تولید می‌کند. حرفه‌ای‌ها می‌دانند که سیلندرهای ۷۹ میلی‌متری و ضریب تراکم ۸٫۵ بر یک را پیش‌تر روی مدل‌های مسابقه‌ای هوندا دیده بودیم. این جت اسکی ۳ متری با باک ۲۲ لیتری خود می‌تواند بهترین گزینه برای برند دوستان باشد.

هوندا Aquatrax R-12X

یاماها WaveRunner FZR

قیمت: ۱۱ هزار و ۶۹۹ دلار

یاماها هم وارد بازی شد تا جمع ژاپنی‌ها،‌ جمع شود. دو نفره‌ای استثنایی برای رقابت با قایق‌های تندرو. آنقدر سریع است که یاماها نسبت به خطرات ناشی از عدم آشنایی و توانایی در کنترل آن هشدار داده است. گفته می‌شود سرعت آن روی آب چیزی بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است. با حجم ۱۸۱۲ سی‌سی‌پیشرانه‌اش می‌تواند صفر تا ۵۰ کیلومتر در ساعتی را در فقط ۱٫۵ ثانیه بپیماید. پیشرانه ۴ سیلندری که توسط سوپرشارژ سوپر ورتکس تقیوت شده است. حتی جالب است بدانید که یاماها برای این جت اسکی از سیستم کنترل کشش نیز بهره گرفته است. سیستمی که اغلب آن را روی خودروهای کوپه اسپرت می‌بینیم.

۱۰ جت اسکی پرطرفدار سال

یاماها WaveRunner VXR

قیمت: ۱۲ هزار و ۶۹۹ دلار

اگر با آن یاماها به جایی نرسیده‌اید، با این یکی حتماً می‌رسید. ماهیت این مدل بسیار ساده است؛ ساده و سریع. بر خلاف دیگر مدل‌های موجود در بازار، خیلی اهل المان‌های لوکس و تجملی نیست. مثل سوپراسپرت‌های خیابانی، سیاست سبک کردن بدنه را در پیش گرفته است. با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعتی‌اش واقعاً‌ روی آب بی‌رقیب نشان می‌دهد. یاماها باز هم برای این فرزند خود از قلب ۱٫۸ لیتری اما بدون سوپرشارژ استفاده کرده است. خروجی این پیشرانه ۲۱۱ اسب‌بخار ذکر شده است. با قابلیت «دور موتور پایین» که روی کنسولش تعبیه شده، حرکات آرام را روی موج‌های خشمگین ممکن ساخته است. وزن آن ۳۳۰ کیلوگرم و حجم باکش ۶۰ لیتر است. یادتان باشد این جت اسکی یک سال گارانتی دارد.

یاماها FX Cruiser SHO

قیمت: ۱۴ هزار و ۹۹۹ دلار

می‌گویند واقعی‌ترین دو نفره بازار است. صندلی‌هایی مستقل و راحت برای قرارگیری راننده و نفر پشتی. یکی از لوکس‌ترین‌ها که البته نباید از خواص اسپرتش نیز صرف نظر کرد. طبق بررسی‌ها این مدل رکورددار بیشترین حجم پیشرانه در بین تمام جت اسکی‌ها است. قوای محرکه ۱۸۵۰ سی‌سی آن یک کروز خشن را پدید آورده است. درست مانند موتورسیکلت‌های مسابقه‌‌ای‌اش، یاماها روی این محصول نیز از مکانیزم پاشش الکترونیکی سوخت EFI بهره گرفته است. این پیشرانه چهار سیلندر توسط سوپرشارژرهای ابداعی شرکت تقویت شده است. شاید عجیب به نظر بیاید ولی مهندسان حتی روی بحث آیرودینامیک آن نیز اقداماتی انجام داده‌اند.

کاوازاکی ۳۰۰ LX Ultra

قیمت: ۱۵ هزار و ۴۹۹ دلار

احتمالاً در بین کل تولیدات «کاوی» چیزی بهتر از این پیدا نخواهید کرد. قوی‌ترین جت اسکی سه نفره بازار. با پیشرانه ۱۴۹۸ سی‌سی سوپرشارژ شده‌ای که روی هر سیلندر ۸۳ میلی‌متری‌اش دو میل‌سوپاپ قرار داده شده است. حاصل کار ۳۰۰ اسب‌بخار نیرو خالص است. این سوپرشارژرها را شرکت معروف Eaton طراحی و تولید کرده است. طبیعی است که با چنین خروجی فوق‌العاده‌ای نیاز به یک سیستم کنترل کامپیوتری جرقه‌زنی حس می‌شود. روی کنسول آن غیر از سرعت سنج و نشان‌گر مصرف سوخت،‌ موقعیت‌یاب جهانی GPS نیز دیده می‌شود. کاوازاکی این محصولش را تا سقف ۴ سال از نظر قوای محرکه ضمانت کرده است تا نشان دهد از چه کیفیت سطح بالایی بهره می‌برد.

بنلی HSE Race Edition

قیمت: ۲۷ هزار و ۳۵۰ دلار

با قوی‌ترین، سریع‌ترین و گران‌ترین جت اسکی دنیا آشنا شوید. یکی از رویایی‌ترین مدل‌ها از ابرموتور سیکلت‌ساز ایتالیا. سرعت آن روی آب از مرز ۱۳۰ کیلومتر در ساعت می‌گذرد. نکته حیرت‌‌انگیز درباره این محصول پیشرانه آن است. پیشرانه‌ای به حجم ۲۱۹۶ سی‌سی با آرایش شش سیلندر Vشکل. قدرت باورنکردنی‌اش ۳۴۲ اسب‌بخار است. با وزن ۳۲۸ کیلویی مجهز به یک باک ۸۷ لیتری شده است. این پیشرانه از روی سوپربایک تورنادو ۱۱۳۰ برداشته شده است. روی شاسی آن به صورت گسترده‌ای از فیبر کربن استفاده شده است. این جت اسکی با طول ۳٫۲ متری و عرض ۱٫۲ متری می‌تواند حکم یک شاسی‌بلند را بین رقبا داشته باشد.

از سایت منبع این نوشته دیدار فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.