بهترین تلسکوپ های جهان در سال ۲۰۲۰ برای ستاره شناسی

بهترین تلسکوپ های جهان در سال ۲۰۲۰ برای ستاره شناسی

معرفی بهترین تلسکوپ های جهان می تواند برای کسانی که می­ خواهند ستاره­ شناسی را شروع کنند یا برای ستاره شناس های حرفه ای و حتی دانش آموزان مفید است.

این روزها با پیشرفت علم آسمان شب و بهبود عدسی تلسکوپ­ها، لذت بردن از آسمان بی­کران شب کار دشواری نیست. به همین دلیل خیلی از دوستداران این علم تلسکوپی مناسب برای خود تهیه می­کنند تا بتوانند با دید بهتری به کشف اجرام آسمانی بروند، و یا حتی عکاس نجومی بشوند.

در کنار همه این­ها، Elon Musk در مورد آینده زندگی انسان­ها در ماه قول­هایی داده است. سفینه­هایی توریستی هم برای سفر به مدار زمین ساخته شده­اند. فیلم­های بسیاری در مورد سفر به کیهان ساخته شده­اند، البته نباید فراموش کنیم که تنها ۵۰ سال از اولین باری که انسان توانست بر روی ماه قدم بگذارد می­ گذرد.

آیا تلسکوپی برای مبتدیان وجود دارد؟

تلسکوپ­های زیادی برای مبتدیان در بازار وجود دارد. اما شما نیاز دارید قبل از انتخاب بدانید که کدامیک برای نیاز شما ساخته شده و انتظارتان را برآورده می­ کنند.

از قدرت لنز گرفته تا قیمت و طراحی آن­ها، نکات بسیار دیگری وجود دارد که باید در خرید تلسکوپ به آن­ها توجه کنید. علاوه بر این، سه نوع تلسکوپ وجود دارد که هر کدام دارای امکانات مختلفی هستند.

تنوع بسیار است. برای مثال در لیست بهترین تلسکوپ های جهان تلسوپ­هایی مجهز به GPS وجود دارند که می­توانید هر ستاره­ ای را که بخواهید بوسیله آن در آسمان بیابید. همچنین سعی کردیم تلسکوپ­ هایی که برای افراد جوان که تازه به این علم علاقه­ مند شده­ اند هم معرفی کنیم.

چه تلسکوپی انتخاب کنیم؟

  • اگر بودجه کمی دارید یا زیاد سفر می­کنید، بهتر است تلسکوپی ارزان و قابل حمل بخرید. برای افرادی که ستاره­شناسی از علایق اصلی آن­هاست، پیشنهاد می­کنیم تلسکوپی انتخاب کنند که محکم باشد که به آسانی راه­اندازی شود و به اندازه کافی برای دیدن اجرام دور و نزدیک قوی باشد.
  • به همین خاطر، تلسکوپی که به این افراد معرفی می­کنیم Celestron 31045 AstroMaster 130EQ Reflected است. این مدل یک تلسکوپ محکم است که تجربه خوبی از رصد آسمان شب به شما خواهد داد. نیازی به راه­اندازی خاصی هم ندارد.

انتخاب بهترین تلسکوپ برای شما

حالا زمان آن رسیده که بهترین تلسکوپ­ها را معرفی کنیم. انتخاب­های زیاد یوجود دارد. تلسکوپ­ها امکانات متفاوتی دارند که ممکن است انتخاب را برای شما سخت کند.

سوال اصلی که باید از خودتان بپرسید این است که: دوست دارید قادر به دیدن چه چیزی باشید؟ در خانه­ چقدر فضا دارید برای نگهداری تلسکوپ زمانی که از آن استفاده نمی­ کنید؟ چقدر پول می­ خواهید خرج کنید؟

همچنین می ­توانید این نکته را هم در نظر بگیرید که کی و کجا می­خواهید از آن استفاده کنید؟ بیشتر تلسکوپ­ها در خارج از خانه کار می­کنند. اگر بخواهید از پنجره اتاقتان برای دیدن آسمان استفاده کنید، تلسکوپ فقط قادر خواهد بود قسمتی کوپک را به شما نشان دهد، همچنین آلودگی نوری و حتی گرمای درون خانه هم می­تواند روی دید شما تاثیر بگذارد. پس به خاطر داشته باشید تلسکوپی را انتخاب کنبد که حمل و راه­اندازی آسانی داشته باشد.
سه نوع تلسکوپ وجود دارد: بازتابی، بازتابی و کاتادیوپتریک و تلسکوپ­هایی که ترکیبی هستند. هر کدام از این تلسکوپ­ها نوع متفاوتی از لنزها را دارند که تصاویری متفاوت را به شما ارائه می­دهند.

حالا که به همه سوالات پاسخ داده­اید، زمان معرفی بهترین تلسکوپ­ها فرا رسیده است.

بهترین تلسکوپ های جهان که می­ توانید بخرید

ما در لیست بهترین تلسکوپ های جهان برای خرید بهترین ها را قرار دادیم تا افراد علاقه مند به اختر شناسی که می توانند دانشجو یا دانش آموز و محققین باشند بهترین خرید را داشته باشند و پشیمان نشوند.

البته ما در این نوشته به معرفی بهترین تلسکوپ های جهان می پردازیم و شما را با تلسکوپ های جدید آشنا می کنیم و شما با انتخاب مناسب با توجه به نیاز و علاقه می توانید خرید خوبی داشته باشید.

  • برترین تلسکوپ جهان: SVBONY SV25 REFLACTOR TELESCOPE

برترین تلسکوپ جهان: SVBONY SV25 REFLACTOR TELESCOPE

چرا آن را بخرید؟ سبک است و راحت حمل می­شود. نصب آن بسیار راحت است.

این تلسکوپ کوچک برای افرادی که تازه وارد کار ستاره­شناسی شده­اند و بچه­هایی که اولین تجربه ستاره شناسی خود را دارند بسیار مناسب است. این تلسکوپ دارای یک دیافراگم ۶۰ میلی­متری با یک سه پایه قابل تنظیم از جنس آلومینیوم است. اگر یک آداپتور برای گوشی­تان داشته باشید می­توانید از اجرامی که در تلسکوپ می­بینید عکس بگیرید.

از آنجایی که این تلسکوپ بیتر برای افراد مبتدی و و نوجوانان است، بهتر است برای رصد اجرام نزدیکتر مثل ماه، ماهواره­ها و دیگر سیارات بزرگ استفاده شود.

  • شماره دو لیست بهترین تلسکوپ های جهان: CELESTRON 11069 NEXSTAR 8SE TELESCOPE

شماره دو لیست بهترین تلسکوپ های جهان: CELESTRON 11069 NEXSTAR 8SE TELESCOPE

دلیل خرید: دارای کامپیوتر – در برابر بقیه در نوع خود قابل حمل تر است.

دلیل نخریدن: برای علاقه مندان مبتدی گران است.

سلسترون یکی از بهترین برندهای تلسکوپ حال حاضر دنیاست. به دلیل اینکه رنج گسترده­ای از تلسکوپ­ها با نیازها و خواسته­های متفاوت مشتریان را می­سازد، بسیاری از تلسکوپ­های این لیست از این شرکت هستند. NexStar 8SE یکی از تلسکوپ­های سلسترون مجهز به کامپیوتری پیشرفته است. این کامپیوتر می­تواند ۴۰۰۰۰ جرم آسمانی را که موقعیتشان را در حافظه­اش دارد برای شما بیابد.

یک دیافراگم ۸ اینچی دارد که می­تواند عمیق­ترین اجرام را در فضا به شما با وضوح خوبی نشان دهد.

درست است که نمونه­های ارزانتری وجود دارند که همین کار را انجام می­دهند، مانند نموه ۶ و ۴ اینچی با قیمت کمتر. اما این تلسکوپ به راحتی می­تواند برای کارهای مطالعه­ای و یا رصد علاقه­مندان حرفه­ای این رشته به کار گرفته شود.

  • CELESTRON 21036 POWERSEEKER 70AZ TELESCOPE

CELESTRON 21036 POWERSEEKER 70AZ TELESCOPE

دلیل برای خرید: یک انتخاب خوب برای تازه­کارها – به همراه نرم­افزارهای نجومی فروخته می­شود

دلیل برای نخریدن:  برای استفاده کودکان گران است.

اگر به دنبال تلسکوپی می­گردید که زیاد هم مبتدی نباشد، این تلسکوپ مناسب شماست. استفاده از آن آسان است و برای افراد تازه­کار (کودک و بزرگسال) مناسب است. نیازی به کالیبراسیون اضافی ندارد. از آنجایی که یک تلسکوپ نه چندان قدرتمند است برای دیدن اجرام دور چندان مناسب نیست. این تلسکوپ لنز ۷۰ میلی­متری دارد. اگر به تلسکوپ قوی­تری نیاز دارید پس بهتر است تلسکوپی با لنز ۸۰ میلی­متری بخرید. اما اگر به دنبال تلسکوپی ارزانتر هستید ما به شما نسخه لنزهای ۶۰ و ۵۰ میلی­متری را پیشنهاد می­کنیم.

MEADE LX90-ACF

چرا آن را بخرید؟ سیستم جستجوی خودکار اجرام آسمانی دارد- تکنولوژی اپتیکی خوبی دارد.

این تلسکوپ پیشرفته دارای سنسور GPS سونی است. این سنسور با تشخیص موقعیت مکانی شما می­تواند ۳۰۰۰۰ ستاره، سحابی، ستاره دنباله­دار، سیاره و کهکشان را به صورت اتوماتیک جستجو کند. فقط کافیست انتخاب کنید کدام را می­خواهید ببینید. همچنین می­توانید بهترین­ رویدادهای هر شب را ببینید. مثلا زمانیکه سیارات در موقعیت خاصی از آسمان قرار دارند یا اینکه کدام شیء الان قابل مشاهده است.

همچنین می­توانید اطلاعات جدید دنباله­دارها، ماهواره­ها و هر چیزی که به تازگی کشف شده را دانلود کنید. این تلسکوپ مانند یک راهنمای تور آسمان شب عمل می­کند.

CELESTRON TRAVELSCOPE 70

چرا این تلسکوپ را بخریم؟ برای افرادی که برای رصد سفر می­کنند- قیمت عالی

چرا نخریم؟ کیفیت عالی نیست

لینک خرید این تلسکوپ در آمازون

خیلی از مردم به دنبال تلسکوپ­های می­گردند که شبیه آنهایی باشد که در مدرسه استفاده می­شد، می­خواهند این تلسکوپ­ها را در اتاق خواب یا اتاق نشیمن بگذارند. اما اگر شما عاشق این هستید که از تلسکوپ در فضای باز استفاده کنید. یا اینکه در شهر زندگی­ می­کنید و به علت وجود الودگی نوری مجبورید برای رصد همیشه به خارج از شهر بروید، پس این تلسکوپ مناسب شماست.

خوشبختانه برند معروف سلسترون یک تلسکوپ سبک و قابل حمل دارد، که به همراه یک ساک مخصوص به شما داده می­شود، که به راحتی می­توانید با آن مسافرت کنید و حتی مسافت­های طولانی را پیاده بروید.

درست است که وقتی یک تلسکوپ به راحتی قابل حمل باشد، بدین معناست که کیفیتی عالی ندارد و لنزهای کوچکتری خواهد داشت. بزرگنمایی آن هم کمتر است، زیرا باید برای حمل سبک­­تر باشد و کیفیت بهتر موجب وزن بیشتر خواهد شد. اما در مقایسه با قیمت، این تلسکوپ برای مبتدی­ها، گردشگران و کودکانی که نمی­دانند به این سرگرمی­ جدیدشان تا چه مدت علاقه­مند خواهند بود کاملا ایده­آل است.

  • ORION 10012 SKYSCANNER 100MM TABLETOP REFLACTOR TELESCOPE

مزیت­ها: عالی برای حمل- قیمت مناسب

عیب: برای تازه­کارها کمی گران است.

این مدل تلسکوپ ۱۰۰ میلی­متری برای نصب روی سه پایه تنظیم نشده است، اما بر روی میز به خوبی کار می­کند. برای افرادی که یک میز در حیاط خود دارند و یا وقتی بیرون می­روند جایی را انتخاب می­کنند که میز دارد بسیار مناسب است.

این تلسکوپ قابل حمل دارای دو چشمی ۲۵/۱، نرم­افزارهای ستاره­شناسی برای کمک به اینکه چطور رصد کنید، و یک جستوجوگر Orion EZ است که هدف گیری آسمان را برای شما راحت­­تر می­کند.

قیمت خوبی دارد. البنه نباید در مکانی که آلودگی نوری وجود دارد انتظار داشته باشید که اجرام خیلی دور را ببینید. اما قادر هستید ماه، سیارات و اجرام اطراف آن­ها را به راحتی و با کیفیت بالا ببینید.

  • CELESTRON 31045 ASTROMASTER 130EQ REFLACTOR TELESCOPE

CELESTRON 31045 ASTROMASTER 130EQ REFLACTOR TELESCOPE

مزیت­های این تلسکوپ برای خرید: عکس­هایی فوق­العاده می­توانید با آن بگیرید – بدون ابزار خاصی قابل تنظیم است.

یک تلسکوپ بازتابی با ساختمانی محکم و سایز خوب است. به راحتی تنظیم می­شود و ثبات خوبی دارد. به علاوه به راحتی قابل جمع شدن است و برای استفاده در کمپ­ها و مسافرت­ها مناسب است.

این تلسکوپشامل هر چیزی است که شما نیاز دارید با آن وارد علم ستاره­شناسی شوید. دو چشمی ۱۰ و ۲۰ میلی­متری، یک جستجوگر برای ستارگان و همچنین نرم­افزارهایی برای اینکه بدانید از کجا و چطور استفاده از تلسکوپ را شروع کنید. همچنین این دستگاه شامل یک Equatorial Mount است که به شما این امکان را می­دهد وقتی در حال جستجو در آسمان و حرکت تلسکوپ هستید، اشیا را به راحتی شناسایی کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *