بهترین بازی‌ها و برنامه‌های امسال گوگل و اپل برای موبایل

مجله فناوری: اپل و گوگل بهترین بازی و برنامه‌های‌ موبایلی جهان را معرفی کردند.

بهترین‌های گوگل

برنامه Loona یکی از بهترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۲۰ گوگل‌پلی شده است. این اپلیکیشن به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند هنگام خواب احساسات منفیِ طول روز را کنار بگذارند.

برای این‌کار، این اپلیکیشن تصاویر آرامش‌بخش پیش از خواب برای مخاطبان پخش می‌کند. این تصاویر داستان‌گونه همراه با صداهای آرامش‌بخش پخش می‌شود و باعث می‌شود اضطراب کاربران پیش از خواب تا حدودی کاهش یابد.

میانگین استفاده از این اپلیکیشن بین کاربران حدود نیم ساعت در روز اعلام شده است.

بر اساس ارزیابی گوگل، بازی Genshin Impact بهترین بازی امسال شده است. این بازی از نوع نقش آفرینی است و جریان بازی به حالت پر رمز و راز پیش‌ می‌رود.

دیزنی‌پلاس دیگر برنامه‌ای بود که با توجه به بحران کرونا امسال مورد توجه قرار گرفت و در میان بهترین‌های گوگل هم جا دارد.

این سرویس به خانواده‌هایی که به دلیل کرونا مجبور بودند در خانه بمانند کمک کرد تا سرگرمی‌های لازم را برای کوکان فراهم کنند.

در بخش بهترین کتاب‌های گوگل‌پلی هم اثری مانند A Promised Land «سرزمین موعود» نوشته باراک اوباما را می‌توان دید. موضوع این کتاب خاطرات باراک اوباما در زمان ریاست جمهوری‌ اوست.

بازی SpongeBob: Krusty Cook-Off از نظر کاربران به‌عنوان بهترین بازی در گوگل‌پلی شناخته شده است. شخصیت محوری این بازی باب‌اسفنجی معروف است.

این بازی در محیط آشپزی است و در زیر آب داستان بازی پیگیری می‌شود. در این بازی، آقای خرچنگ تصمیم می‌گیرد یک رستوارن تأسیس کند و باب‌اسفنجی هم سرآشپز این رستوران می‌شود.

در این بازی، کاربر به‌عنوان سرآشپز باید سفارش مشتریان را آماده کند. اساس این بازی سرعت کاربر در تهیه غذاهاست و برخلاف ظاهر کودکانه‌اش بازی سختی است.

بهترین‌های اپل

در اپ استور هم اپل بهترین‌های خود را معرفی کرده است. در اپلیکیشن‌های امسال توجه خاصی به سبک زندگی شده است.

ارزیابی اپلیکیشن‌های امسال تحت‌تأثیر کرونا قرار گرفته و بیشتر به اپلیکیشن‌هایی توجه شده که به گذران وقت کاربران در خانه کمک می‌کند.

البته برای دبیرهای اپل عواملی مانند کیفیت اپ‌ها و میزان محبوبیت آن‌ها در کنار خلاقیت هم اهمیت دارد.

یکی از بهترین اپ‌های امسال اپلیکیشنی مربوط به ورزش در خانه است. Wakeout نام این اپلیکیشن است. زوم دیگر اپ منتخب امسال است. این اپلیکیشن امسال کمک زیادی به کاربران برای ویدئوکنفرانس‌های گروهی کرده است. البته انتقادهایی هم مبنی بر امنیت متوجه این اپ در سال جاری مطرح شده است.

برخی رسانه‌ها این اپلیکیشن را در زمینه امنیت و حفاظت از حریم کاربران ضعیف می‌دانند.

مانند گوگل‌پلی، اپ دیزنی‌پلاس در اپل هم مورد توجه قرار گرفته و جزو برترین‌ها شده است.

برای بازی هم Genshin Impact بهترین بازی سال شناخته شده است. این بازی در سال جاری میلادی موفقیت مالی فراوانی به دست آورد.

یکی از نقاط قوت این بازی گرافیک آن است که فضای آن شباهت زیادی به انیمیشن‌های ژاپنی دارد. این بازی با تِم یک داستان حماسی پیش می‌رود.

در بخش اپ‌های کاربردی، اپلیکشین Fantastical انتخاب شده است. این اپ می‌تواند کاربران را برای دورکاری و مدیرت کار در منزل کمک کند.

Endel هم بهترین اپ در بخش اپل‌واچ شد. این اپ در ردیف برنامه‌های مربوط به خواب و آرامش‌بخش قرار می‌گیرد.

اپلیکیشن Explain Everything Whiteboard از دیگر اپلیکیشن‌های منتخب امسال اپل است که در زمینه یادگیری از دور فعالیت می‌کند.

در میان اپلیکیشن‌هایی با بیشترین میزان دانلود هم می‌توان به جی‌میل اشاره کرد.

Among Us از پردانلودترین اپلیکیشن‌های سال جاری بود. این برنامه برای کاربرانی که طرفدار بازی مافیا هستند جذاب است. این بازی از روی بازی مافیا طراحی شده و کار تیمی، تظاهر و فریب از تم‌های این بازی محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.